Çankayalı çocuklardan sanat çıkarması

Çankaya Belediyesi Sevgi Etüt Merkezi öğrencileri Cer Modern'de devam eden 2 ayrı sergiyi ziyaret etti. Çocuklar sergi görevlisinin verdiği bilgileri can kulağıyla dinledi

Giriş Tarihi: 2.12.2013
Çankaya Belediyesi Sevgi Etüt Merkezi öğrencileri, eğitmenleriyle birlikte CerModern'deki Munch/Warhol sergisi ile Eye Wonder: Bank of America Koleksiyonunda Kadın Fotoğraf Sanatçıları sergisini gezdiler. 7-12 yaş arası 25 öğrenci, yirminci yüzyılın iki baskı ustası Edward Munch ve Andy Warhol'un eserlerini gezerken geçmiş dönemlere yolculuk yapma fırsatı yakaladı. Çocuklar, CerModern sergi görevlisi Gül Deli'nin eserler hakkında verdiği bilgileri can kulağıyla dinledi.

SCREAM'E ÖZEL İLGİ
Belediye bünyesinde yer alan 3 etüt merkezinden biri olan Sevgi Etüt Merkezi öğrencileri, CerModern'e gerçekleştirdikleri ziyarette Edward Munch'un ünlü eseri Scream'e özel bir ilgi gösterirken eserler hakkında birbirleriyle fikir alışverişinde bulunmayı ihmal etmedi. Çocuklar, sergi görevlisi Gül Deli'yi de dikkatle dinledi.

DERS ÇALIŞIP GELDİLER
Derslerinden arta kalan zamanlarda resim, seramik, satranç, beden eğitimi, rehberlik, tasarım ve müzikle birebir ilgilenen çocuklar, dünyanın en zengin kurumsal sanat koleksiyonlarından birine sahip olan Bank of America'nın kadın fotoğraf sanatçılarının eserlerinden derlediği "Eye Wonder" sergisinde geçmiş zamanın kültürünü ve sosyal hayatı fotoğraf yoluyla uzun uzun incelediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankayalı çocuklardan sanat çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN