Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler eylemde

Gazi Üniversitesi, Beşevler'de bulunan bazı bölümlerini Gölbaşı'ndaki yerleşkesine taşıma kararı aldı. Eğitime hazır olmayan binayı gören öğrenciler ise eylem yaptı

Giriş Tarihi: 5.12.2013
GAZİ Üniversitesi'nin Beşevler'den Gölbaşı'ndaki eski AMATEM binasına taşıdığı Ankara Meslek Yüksekokulu öğrencileri ortada kaldı. Tadilatın devam ettiği ve sıraların üst üste yığıldığı okulda eğitime zorlanan öğrenciler, bina önünde eylem yaptı. Öğrenciler, okulda tuvalet, elektrik ve doğalgaz olmadığını söyleyerek isyan etti.

"YETERİNCE ÖNEMSENMİYORUZ"
Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Bölümü öğrencilerinden olan Asuman Demirkaya, "Okul yönetimi 1 hafta önce doğalgazı ve tuvaletlerimizin suyunu kesti. Cam ve sıralarımız kırık bir şekilde bırakıldı" dedi. Duruma isyan eden öğrencilerden Beyzanur Gözükara ise "Beş senedir Beşevler'den Gölbaşı'na taşınma söylentileri vardı. Beş yılda bu okul yeniden yapılırdı. AMATEM'in eski binası olmasına rağmen burayı düzenleyip bize sunamıyorlar. İki yıllık meslek yüksekokulu olduğumuz için okul tarafından yeterince önemsenmiyoruz" diye konuştu.

1 AY SONRA FİNALLER VAR
Bina henüz tamamlanmamasına rağmen okula gelmeye zorlandıklarını söyleyen öğrencilerden Gülden İmamzade ise "Bizim beklentimiz eğitim görebileceğimiz bir yer verilmesi. Yeter ki ders işleyebilelim.1 ay sonra finallerimiz var. Finallerde ne yapacağız; görmediğimiz konulardan sınava gireceğiz. Neden bu bina tamamen bitmeden Beşevler'deki binamızdan ettiler! Gazi'yi kazandık diye sevinmiştik ama şimdi burada mağdur edildik" dedi.

Fatih TUFAN-Buğra GÜLCAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler eylemde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN