Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Örümcek maymun ameliyatta

Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nde ilginç bir ameliyata imza atıldı. Ayağı kırılan "Örümcek Maymun Çarli"ye bir saat süren operasyonun ardından plak takıldı

Polis memuru Ferhat Alkaya'ya ait olan Örümcek Maymun Çarli'nin kırılan ayağına, gerçekleştirilen operasyonun ardından plak takıldı. Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'ndeki ameliyatta Çarli'nin kırılan tibia kemiğine müdahale edildi. Operasyonun çok başarılı geçtiğini söyleyen Prof. Dr. Ümit Kaya, "Çarli 20-25 gün içerisinde sağlığına kavuşacak" dedi.

"NADİREN GELİR"
Veterinerlik Fakültesi'ne daha çok kedi ve köpek gibi hayvanların getirildiğini ifade eden Kaya, "Buraya daha çok evcil hayvanlar ve çiftlik hayvanları gelir. Böyle vahşi hayvanlarla nadiren karşılaşırız. Hastanemize geldikten sonra Çarli'nin muayenesini yaptık. Çekilen röntgeninin ardından tibia kemiğinde kırığa rastladık ve ameliyat olmasına karar verdik" dedi.

"TERCİH EDİLİYORUZ"
Başkentli hayvanseverler için Veterinerlik Fakültesi'nin güvenilir bir adres olduğunu söyleyen Kaya, "Burada üniversitemizin bize verdiği imkanlar dahilinde vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Birbirinden değerli ve alanında uzman hocalarımızla çalışıyoruz. Ankaralılar, daha çok ortopedik ve cerrahi alanlardaki sıkıntılarında bizi tercih ediyor" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örümcek maymun ameliyatta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN