Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Telkari' İtalya yolcusu

Giriş Tarihi: 7.12.2013

Ünlü modacı Ahmet Özceyhan, Beypazarı telkari işçiliğini Milano ve Roma'da sergilemek için hazırlıklarını sürdürüyor

Türkiye'nin kültür ve sanat eserlerinin dünyaya tanıtılması için yoğun çaba sarf eden ünlü modacı Ahmet Özceyhan, Beypazarı "telkari" sanatını ve el işçiliği gümüş eserleri, Milano ve Roma'da sergilemek için hazırlıklarını sürdürüyor. Özceyhan, "Beypazarı kültürü ve gelenekleri, kendini bu işe adamış el sanatı ustalarıyla hak ettiği ünü tüm dünyada kazanmalı" dedi.

DÜNYAYA AÇILACAK

Beypazarı Ticaret Odası Başkanı H.Nejdet Çalışkan ve işadamları ile görüşerek hem dünyaya açılmak hem de ekonomiye katkı sağlamak istediklerini belirten Özceyhan, "İlk durağımız İtalya olacak. İtalya seyahatim esnasında konuyla ilgili temaslarım oldu. Milano Başkonsolosu ile görüşme yaptım ve ilk olarak Roma ya da Milano'da bir sergi gerçekleştirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

ÇAĞDAŞ TASARIMLAR
Gümüşün işlenip ince tel haline getirilerek şekillendirildiği telkari işçiliğinin modern tasarımla birleştirilerek çağdaş dünya kadınlarına uyarlanacağını ifade eden Özceyhan, özel olarak yapılacak çalışmaların çağdaş dünya kadınları tarafından da beğeniyle kullanılacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Telkari' İtalya yolcusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN