Canlı hayvan satıcılarına eğitim

Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, canlı hayvan ticareti ile uğraşan satıcılara yönelik eğitim verdi. Yönetmelik kapsamında düzenlenen eğitimlerden 500 kişi faydalandı

Giriş Tarihi: 14.12.2013
Ankara'da canlı hayvan ticareti ile uğraşan satıcılara yönelik olarak Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce eğitim programı düzenlendi. 31 Aralık 2013 tarihinde yürürlüğe girecek "Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması" ile "Canlı Hayvan Ticareti Yapan Satıcıların Çalışma ve Denetlenmesi" ile ilgili yönetmelik kapsamında 500 kişiye eğitim verildi.

BELGE ZORUNLULUĞU GELDİ

Söz konusu yönetmelikler ile canlı hayvan nakli yapan araç sürücü ve bakıcılarına "Sürücü- Bakıcı Yeterlilik Belgesi", hayvan nakliyesi ile uğraşanlara "Nakliyeci Yetki Belgesi", hayvan refahı ve korunmasına ilişkin standartları taşıyan nakil araçlarına "Nakil Aracı Onay Belgesi" ve satıcılara "Çalışma İzin Belgesi" alma zorunluluğu getiriliyor.

CUMHURİYET TARİHİNDE İLK
Cumhuriyet tarihinin ilk hayvan refahı mevzuatının yürürlüğe gireceğini belirten İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, bu yönetmelik sayesinde eğitim almış ehil kişilerce hayvanların eziyet görmeden bir yerden bir yere nakledileceğini, belgesi olmayan kişilerin ise hayvan ticareti ve naklini gerçekleştiremeyeceğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canlı hayvan satıcılarına eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN