Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent'te Aşkabat Günleri başladı

ASKİ Spor Salonu'nda düzenlenen "Ankara'da Aşkabat Günleri"ne, Türkmenistan Devlet Sirki'nin yaptığı akrobatik gösteri damga vurdu

Giriş Tarihi: 15.12.2013
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kardeş kenti, Türkmenistan'ın Başkenti Aşkabat ile dostluk ve işbirliğinin artırılması amacıyla düzenlenen "Ankara'da Aşkabat Günleri başladı. ASKİ Spor Salonu'ndaki etkinlik kapsamında dünyaca ünlü Türkmenistan Devlet Sirki ve Kalkınış Topluluğu'nun sergilediği akrobatik gösteri, Başkentliler tarafından ilgiyle izlendi. Etkinliğin ilk gününe Türkmenistan'ın Ankara Büyükelçisi Ata Serdarov ile Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Ramazan Kabasakal da katıldı.

Lastik kız ve ip cambazı

Türkmenistan'ın yöresel danslarının sergilendiği performansın ardından, "lastik kız" gösterisi sergilendi. Başkentliler, daha sonra ise "ip cambazı"nın metrelerce yüksekte yaptığı hareketleri alkışladı.

Bugün de sürecek
Gösterilerin sonunda dünyaca ünlü Türkmen atları sahne aldı. İzleyiciler, ellerinde Türk ve Türkmenistan bayrakları ile piste çıkan akrobat binicilerin gösterilerini nefeslerini tutarak izledi. Atlı gösterilerin en çok alkış alan bölümü ise tay ile 12 yaşındaki binicisi oldu. "Ankara'da Aşkabat Günleri" bugün de devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'te Aşkabat Günleri başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN