Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 yılda sadece maket yaptılar

Çankaya Belediyesi'nin birkaç yıl içinde açmayı taahhüt ettiği 2 bin kişilik konser salonundan geriye sadece "maket" kaldı

Giriş Tarihi: 16.12.2013
Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık'ın 3 yıl önce 2 bin kişilik konser salonu inşa edeceğini söylediği arsada yeller esiyor. 35 milyon dolara mal olacağı ve birkaç yıl içinde tamamlanacağı duyurulan ancak tek çivi dahi çakılmayan Ulvi Cemal Erkin Konser Salonu ve Kültür Merkezi inşaatına ne zaman başlanacağı belirsiz. Belediye Başkanı Tanık, henüz ihalenin yapılmadığını söyledi.

YARIŞMA DÜZENLENDİ

Belediye Başkanı Bülent Tanık'ın 2010 yılında, Başkent'teki tüm basın mensupları ile iş ve sanat dünyasının önde gelen isimlerini davet ederek basın toplantısıyla kamuoyuna duyurduğu projeden geriye sadece "maket" kaldı. Konser Salonu ve Kültür Merkezi için düzenlenen proje yarışmasında, Çankaya Belediyesi toplam 280 bin TL para ödülü vermişti.

2 BİN KİŞİLİK SALON

Yarışmada birinci gelen projede, Çankaya Belediyesi'ne ait hizmet birimleri, 2 bin kişilik konser salonu, 500 kişilik tiyatro salonu, etkinlik merkezi, prova ve sergi salonları, halka açık hobi ve sanat atölyeleri, derslik, medya ve müzik kütüphanesi ile sivil toplum kurumu temsilcilikleri mekanları yer alıyor. Proje, 70 bin TL ile ödüllendirilmişti.

'PROJE VAR, İHALE YOK'
Daha önceki konuşmalarında, "Görev sürem bitmeden burada konser dinleyeceğime yürekten inanıyorum" diyen Bülent Tanık SABAH Ankara'ya projeye 2014 yılı içinde başlamayı öngördüklerini açıkladı. Konser Salonu ve Kültür Merkezi'nin ihale sürecinin tamamlanmadığını vurgulayan Tanık'ın 2014 yerel seçimlerinde CHP'den yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği de belirsizliğini koruyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 yılda sadece maket yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN