Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bize fırsat verilsin

Giriş Tarihi: 17.12.2013

TÜBİTAK'ın "yerli elektrikli araç" projesine başvuran Ercan Malkoç, "Türkiye'nin ilk yerli elektrikli aracını üretmeyi, bize fırsat verilmesini istiyoruz" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı "yerli marka otomobil" çağrısına yeterli yanıt gelmemesi üzerine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın teşviki ve TÜBİTAK'ın aracılığıyla başlatılan elektrikli araç projesinde ikinci aşamaya geçildi. TÜBİTAK'ın yüzde 100 Ar-Ge desteği sağlayacağı ikinci aşamaya geçmeye hak kazanan firmalar arasında Ankaralı Malkoçlar Otomotiv de var.

"BİLİM ADAMLARI VAR"
Daha önce Etox markası ile adından sıkça söz ettiren Malkoçlar Otomotiv Kurucusu Ercan Malkoç, "Türkiye'nin ilk yerli arabasını üretmeyi çok istiyoruz. İkinci aşamada sektörün devleriyle yarışacağız. Projede ODTÜ ve Hacettepe Üniversiteleri'nden bilim insanlarıyla çalışıyoruz. Araçlarımızın tasarımını dünyanın en ünlü Türk tasarımcısına yaptırdık" dedi.

Teşvik istiyoruz
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tavsiyesiyle elektrikli otomobil projesine başvurduklarını anlatan Ercan Malkoç, "Ertex ve Etox markalarıyla otomotiv sektöründe yer alıyoruz. Özellikle elektrikli araçlar konusunda geliştirdiğimiz farklı modeller var. Bu araçların sertifikasyon çalışmalarını tamamlamak üzereyiz. Amacımız Türk Malı özgün tasarımlı, ekonomik fiyatlarla satın alınabilir, kolay üretilecek araçlar yapmak. Bunları dünyanın dört bir yanına satmayı planlıyoruz. Teşvik istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bize fırsat verilsin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN