Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eşofmanla sokağa çık!

Spor ayakkabı ve eşofmanla yapılan "Free Running" Başkent'te yaygınlaşıyor. Sporcular, her yerde koşuyor, atlıyor, tırmanıyor

Giriş Tarihi: 17.12.2013
Dünyada hızla yaygınlaşan "Free Running" sporunun Başkent'teki temsilcisi Ankara Parkour ve Free Running Takımı, adrenalin tutkunlarını bir araya getiriyor.

FİLMDEN ETKİLENDİLER
"Parkurcu" diye tanımlanan sporcular, Ankara'da buldukları her yerde koşuyor, zıplıyor ve tırmanıyor. Bu iş için bir çift spor ayakkabı ve rahat bir eşofman yetiyor. Ahmet Can Karataş ve arkadaşı Mervan Muhammed'in 2009 yılında kurdukları takım, 25 üyeye sahip. Free Running hakkında bilgi veren Karataş, Yamakasi ve Banliyo 13 adlı filmlerde gördüğü sahnelerden etkilenerek bu spora başladığını söyledi. Karataş, Ankara'da bu sporu yapanları bir araya getirmek istediklerini de kaydetti.

Çok önemli tehlikeler bulunuyor
Çalışmalarını genellikle spor salonunda yaptıklarını, antrenman için dışarı çıktıklarında ise Meclis Parkı, Maltepe Parkı ve Günvenpark'ı tercih ettiklerini belirten Ahmet Can Karataş, "Çatılardan ve tehlikeli alanlardan hızla geçerek 'spot' parkur yapıyoruz. Ancak tehlikeleri nedeniyle başlangıç için spor salonu en iyisi. Bu sporu yaparken dikkatli oluyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşofmanla sokağa çık!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN