Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyette görev değişimi

Giriş Tarihi: 20.12.2013

İstanbul merkezli yürütülen yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında Ankara Emniyeti'nde 18 şube müdürü ile yardımcılarının görev yerleri değiştirildi

Türkiye'yi sarsan "Büyük Rüşvet" kod adlı operasyonun ardından İstanbul ve Ankara'nın aralarında bulunduğu birçok emniyet müdürlüğünde değişiklik yapıldı. İstanbul Emniyeti'ndeki 11 polis müdürünün görevden alınmasının ardından Ankara Emniyeti'nde de şube müdürleri ve yardımcılarından oluşan 18 kişinin görev yerleri değiştirildi. Bakan Güler'in talimatıyla Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay'ın Kaçakçılık, Organize, Mali, Narkotik, Siber ve Koruma şubelerine neşter vurduğu belirlendi.

ŞUBELERE TIRPAN
Emniyette depreme yol açan operasyonun Ankara ayağını yürüten Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Osman Şamil Kaya, Kaçakçılık Şube Müdürü Ertan Kaya, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adem Yalçınkaya, Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürü Emre Murat Korkmaz, ve Koruma Şube Müdürü Fahri Küçük'ün görevden alınması dikkat çekti. İstanbul ve Ankara'nın ardından birçok ili kapsayan bu değişikliklerin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü bir açıklama yaptı.

"GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA" İDDİASI
Emniyet basında emniyet personelinin görev yerlerinin değiştirilmesiyle ilgili haberler üzerine açıklama yaptı. Açıklamada, "Bazı illerimizde emniyet personelimizin görev yerleri, haklarındaki görevi kötüye kullanma iddiaları ile ilgili soruşturmalar nedeniyle değiştirilmiş, bazı illerde ise personelimiz, idari gereklilik nedeniyle farklı yerlerde görevlendirilmişlerdir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyette görev değişimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN