Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP'de Mansur Yavaş tepkisi

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya ile 2014 seçimlerini konuştuk. Partisinin seçime yönelik hazırlıklarını anlatan Çetinkaya, 2009'daki yerel seçimlerde MHP'den aday olan ve yüzde 27 oy alan Mansur Yavaş'ın CHP'den adaylığının gündeme gelmesini de değerlendirdi. MHP'nin yönetimini CHP'lileşmekle suçlayan birinin CHP'den aday olmasını fecaat olarak yorumlayan Çetinkaya, "Aslında çok da üzerinde durulmaması gerekir" diyor. Mansur Yavaş'ın CHP'den aday olması durumunda MHP'den ciddi bir oy kaymasının beklendiğini hatırlattık Çetinkaya'ya. İl Başkanı Fatih Çetinkaya bu teze net bir şekilde karşı çıkıyor. MHP tabanının çok bilinçli olduğunu, kader birliğinden vazgeçenlerin peşinden kimsenin gitmeyeceğini ve MHP'nin Ankara adayının da Mevlüt Karakaya olduğunu ısrarla vurguluyor. Çetinkaya, "Mansur Yavaş'a bizden oy çıkmaz" diyor özetle. "CHP'den aday olan kişi kim olursa olsun bizden oy gitmez. Kendi bahçesinde yetişip başkasının tarlasında hasada gidenler ülkücü camiada hoş karşılanmaz" diyen Çetinkaya, bu yönde yapılan hiçbir hesabın tutmayacağını vurguluyor.


Ankara'nın 25 ilçesi için aday çalışmaları tamamlandı

Çetinkaya, Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile birlikte 25 ilçenin tamamında aday belirleme çalışmalarını tamamladıklarını söyledi. MHP'de aday belirleme çalışmaları 4 Mayıs'ta başlamıştı. Ankara İl teşkilatı hem temayül hem anket hem de vatandaşlarla birebir görüşmeler yaparak belirlemişti adaylarını. Çetinkaya tam bu noktada özellikle Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin, teşkilata büyük güven duyduğunu ve genel merkez ataması ile aday belirlenmediğini söyledi. Çetinkaya, "Genel Başkanımız bize güvendi. Biz de halkımız kimi istediyse O'nu aday gösterdik. Bu seçimlere en iyi hazırlanan parti MHP oldu" diyor.

Adaylar iddialı

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı tercihinde Başkentliler'in isteklerini tam olarak karşılamasa da ilçelerdeki adayları oldukça iddialı. Mevcut Belediye başkanlarından Gölbaşı ilçesinde Yakup Odabaşı ve Etimestgut'ta Enver Demirel ile yola devam kararı alan MHP, Sincan'da AK Parti'nin eski belediye başkanı Hasan Altın'ı aday gösterdi.

MHP'nin diğer adayları şöyle:

Akyurt Hakan Türkdağ
Altındağ Nedim Ağaç
Ayaş Mehmet Kirazdibi
Bala Abdulkadir Kılıç
Beypazarı Dr.Özer Kasap
Çamlıdere Zeki Durmaz
Çankaya Sadık Aslan
Çubuk Hayati Tamer
Elmadağ Aytaç Özel
Etimesgut Enver Demirel
Evren Mithat Keskin
Gölbaşı Yakup Odabaşı
Güdül Nurettin Yiğitel
Haymana Levent Bostancı
Kalecik Seyit Karataş
Kazan Fazıl Köremezli
Keçiören M. Ali Tanrıverdi
Kızılcahamam Coşkun Ünal
Mamak Ali Rıza Çalkan
Nallıhan Ahmet Adnan Okur
Polatlı Mürsel Yıldızkaya
Pursaklar Süleyman Tamkoç
Ş.Koçhisar Hüseyin Alıcı
Sincan Hasan Altın
Yenimahalle Devran Kutlugün
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'de Mansur Yavaş tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN