Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mustafa, önce lösemiyi sonra rakiplerini yendi

Lösemiye karşı büyük zafer kazanan Mustafa Şahin Gül, ikinci mücadelesini Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi seçimlerinde verdi. Gül, başkan seçildi

Giriş Tarihi: 20.12.2013
Lösemiyiküçük yaşta yenerek hayattaki en büyük zaferini kazanan Mustafa Şahin Gül, ikinci mücadelesinde de 72 adayı geride bırakarak Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi 19. Dönem Başkanı seçildi. Bu başarısını arkadaşlarıyla kutlayan LÖSEV Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Gül, "Bu benim hayatta ikinci büyük zaferim diyerek duygularını ifade etti.

KARARLI MÜCADELE

Elazığ'da üç çocuklu ailenin en küçük evladı olarak dünyaya gelen Gül'e lösemi teşhisi 1.5 yaşındayken konuldu. Tedavisi yok diye bilinen bir hastalığı zor ama kararlı bir mücadeleyle yenmeyi başaran Gül, Ankara'daki lösemili çocuklara umut olan LÖSEV Köyü'ne geldi. Diğer 8 arkadaşıyla birlikte LÖSEV Ortaokulu'nda yatılı olarak eğitime başlayan Gül, Çocuk Meclisi ile geçen yıl 18. dönem üyelerinin LÖSEV Köyü'ne yaptığı ziyaretle tanıştığını anlattı.

ONUR KONUĞU VE SONRA BAŞKAN
Bu yıl LÖSEV Ortaokulu'ndan üç arkadaşıyla birlikte Çocuk Meclisi'ne onur konuğu olarak davet edildiklerini belirten Gül, başkanlık için zorlu bir demokrasi sınavı verdiklerini dile getirdi. İlk turda diğer üç arkadaşıyla birlikte hazırladığı "Hepimiz birer mucizeyiz", "Yaşasın lösemili çocuklar", "Yaşamak o kadar güzel ki" pankartlarıyla 72 kişi arasından sıyrılıp, ikinci tura kalan 14 kişilik ekip içinde yer almayı başardığını kaydeden Gül, "Bu benim hayattaki ikinci büyük zaferim oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa, önce lösemiyi sonra rakiplerini yendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN