Hamamönü belgeseli TRT HD ekranlarında

Giriş Tarihi: 21.12.2013

Restorasyon çalışmalarıyla muhteşem bir görüntüye kavuşan Hamamönü için TRT HD tarafından hazırlanan belgeselin galası Ulucanlar'da yapıldı

Başkent'in yenilenen yüzü Hamamönü'nün belgeseli, TRT HD ve Altındağ Belediyesi'nin katkılarıyla hazırlandı. Belgeselin ilk gösterimi Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde gerçekleştirildi. Geceye TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, TRT HD Kanal Koordinatörü Kürşat Özkök, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve SABAH Ankara Yayın Yönetmeni Osman Altınışık katıldı.

HAMAMÖNÜ EFSANESİ

Kokteylle başlayan gece, renkli anlara ev sahipliği yaptı. Hamamönü ve belgesel hakkında koyu sohbetlerin edildiği gecede, kokteylin ardından belgesel gösterimine geçildi. "Hamamönü Efsanesi" isimli belgeselde camileri, konakları, hamam ve evleriyle Hamamönü'nün tarihi kadar, bu semtte yetişen Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un hayatından bölümler de yer alıyor.

Ödüllü semtin tarihi
Osmanlı ile Cumhuriyet dönemi arasında tarihsel bir kesit sunan belgeselde ayrıca, 2011'de Avrupa Birliği, 2012'de dünyanın en prestijli ödüllerinden "Altın Elma / Golden Apple" ödülünü alan semtin, tarihsel bir yerleşim alanının, belediyecilik temelindeki ekonomik devinimi hakkında bilgiler bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamamönü belgeseli TRT HD ekranlarında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN