Kendi tarihini kendi yazıyor

Hukuk Fakültesi öğrencisi, görme engelli Mücahit Hüseyin Uslu, adeta tarih yazıyor. Sağlık Bakanlığı'nda memur olan Uslu, Çankaya Belediyesi'nde de profesyonel olarak futbol oynuyor

Giriş Tarihi: 22.12.2013
Mücahit Hüseyin Uslu, 6 yaşından beri görme engelli… Ancak gözlerindeki engel, onun azmini daha da artırıyor. Hukuk Fakültesi son sınıfta okuyan Uslu, bir yandan memuriyetine devam ederken diğer yandan profesyonel olarak futbol oynuyor. Konuşkanlığı nedeniyle öğretmenlerinin kendisine hep "Sen avukat olmalısın" dediğini aktaran Uslu, okulu bitirince hukuk müşaviri olmak istiyor.

İLK TERCİHİ "HUKUK"TU
Hukukçu olmayı 7 yaşından beri istediğini, çok çalışarak üniversite sınavında ilk ve tek tercihi olan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandığını aktaran Uslu, sosyal yönünün de ağır bastığını ve bu yönden kendisini hiç sınırlamadığını vurguluyor. Uslu, işten ve okuldan arta kalan zamanlarında da arkadaşlarıyla buluşup, antrenmanlara katıldığını anlatıyor.

FUTBOLA KÜÇÜKKEN BAŞLADI
Fanatik Galatasaraylı olan Uslu, küçüklüğünden bu yana futbol oynuyor. Profesyonel futbol hayatına 2007'de başladığını belirten Uslu, Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Futbol Takımı'nda 2008'den bu yana kadroda. Uslu, takım arkadaşlarının çoğunun ilkokul arkadaşı olduğunu belirtiyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDA MEMUR
Sağlık Bakanlığı'nın düzenlediği sınavla çalışmaya hak kazanan Uslu, Balgat Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde iki yıldır santral memurluğu yapıyor. İnsanlarla iletişim kurmayı sevdiğini sözlerine ekleyen Uslu, insanın kendisiyle barışık olduktan sonra yapamayacağı şey olmadığını ifade ediyor.

Fatma Sena Yaman

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendi tarihini kendi yazıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN