Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Metruk yapılar tek tek yıkılıyor

Ulus Tarihi Kent Projesi kapsamında İsmetpaşa'daki 60 yapıdan 30'unun yıkımı gerçekleşti. Geri kalan 30 yapı yıl sonuna kadar tarih olacak

Giriş Tarihi: 23.12.2013
Büyükşehir Belediyesi, Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi kapsamında, İsmetpaşa Mahallesi'ndeki metruk yapıların yıkımını sürdürüyor. Proje kapsamında Hükümet Caddesi ile Çankırı Caddesi arasında kalan bölgede tarihi özelliği bulunmayan, metruk 30 yapıyı yıktı.
RESTORE EDİLECEK

Bölgenin tarihi dokusu ve kent estetiği gözetilerek yıkılmasına karar verilen 60 yapıdan 30'unun ortadan kaldırıldığını belirten yetkililer, yıkım işlemlerinin yeni yıl öncesinde tamamlanacağını ifade etti. Tarihi doku ve tarihi yapıların korunmasına özen gösterildiğine dikkat çeken yetkililer, tescilli 8 yapının restore edileceğini vurguladı.

TESİSLER YAPILIYOR

Hacı Bayram Camii ve çevresinde gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda bölgenin ziyaretçi sayısının her geçen gün arttığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, "Bölgede yapılan restorasyon ve yenileme çalışmaları ile tarihi doku yeniden ortaya çıkarılıyor. Aynı zamanda da bölge esnafı ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayacak tesisler de yapılıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Metruk yapılar tek tek yıkılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN