Minik yetenekler 'töre'yi anlatacak

Ahmetler Çocuk Kulübü'nün küçük yetenekleri, sahneleyecekleri oyun ile "töre"nin acı yönüne dikkat çekecek

Giriş Tarihi: 23.12.2013
Töre nedeniyle birçok hayatın kişinin yaşamını yitirmesine çocuklar, sessiz kalmadı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Ahmetler Çocuk Kulübü, tiyatro eğitmenlerinin hazırladıkları "Töre" adlı oyun ile küçük yaşta büyük bir soruna parmak basıyor. Sahne tozunu erken yaşlarda yutmak için sıraya giren 250 yetenekli çocuk, Ahmetler Çocuk Kulübü'nün tiyatro kursunda oyunculuk, diksiyon ve drama gibi derslerle kendini sanatsal alanda yetiştiriyor.

PROVALAR SÜRÜYOR

Kursun öne çıkan 40 öğrencisi gösteri grubunda yer alırken, 11 kişilik grup ise 'Töre' adlı oyunu sahneye koymaya hazırlanıyor. 4 aydır "Töre" adlı eserin provalarını sürdüren minik oyuncular, 23 Ocak Pazartesi günü Kocatepe Kültür Merkezi'nde, 30 Ocak Pazartesi günü ise Gençlik Parkı Kültür Merkezi Necip Fazıl Sahnesi'nde sahneye çıkacak.

SEYİRCİLERE BARIŞ MESAJI VERİLİYOR
Turgut Özakman'ın kaleme aldığı, Aysun Altuntaş ve Barış Altıok'un yönetmenliğini üstlendiği oyunda Çankaya ve Mamak bölgesindeki okullarda okuyan 7-14 yaş arası öğrenciler rol alıyor. Küçük yeteneklere yetişkin oyuncular da sahnede eşlik ediyor. Erzurum'da geçen oyunda, "kan davası yüzünden" yaşanan acılara dikkat çekilirken, yaşlarına göre büyük sözler söyleyen Ahmetler Tiyatro grubu minikleri, izleyenlere "barış ve kardeşlik" mesajı veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik yetenekler 'töre'yi anlatacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN