30 Ağustoslular yeni ASM istiyor

Giriş Tarihi: 24.12.2013

Etimesgut 30 Ağustos Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi, ihtiyacı karşılamıyor. Muhtar Cengiz Kıran, "Daha iyi hizmet için yeni bir merkez gerekiyor" dedi

Yetersiz gelen sağlık merkezinin yerine daha kapsamlı bir Aile Sağlığı Merkezi (ASM) isteyen Etimesgut 30 Ağustos Mahallesi Muhtarı Cengiz Kıran, yeni bir ASM kurulmasını ve mahallenin mağduriyetinin giderilmesini istedi. Mahallenin 30 binin üzerinde nüfusa sahip olduğunu belirten Kıran, daha iyi koşullarda sağlık hizmeti almak istediklerini vurguladı.

İHTİYACI KARŞILAMIYOR
Kıran, mevcut ASM'nin iki doktorla vatandaşların talebine yetişmekte güçlük çektiğini belirterek, "Daha uygun koşullarda sağlık hizmeti almak istiyoruz. Mahallemizin yerleşim projesinde kreş alanı olarak gözüken alana, daha kapsamlı, mahallenin ihtiyaçlarını karşılayacak sayıda hekimi olan bir Aile Sağlığı Merkezi kurulmasını istiyorum" dedi.

DİĞER MAHALLELERE GİDİLİYOR

Kazım Karabekir Mahallesi, Alsancak Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Süvari Mahallesi ve Ahi Mesut Mahallesi'ne giden hasta sayısının fazla olduğunu belirten Kıran, "Mahalle sakinleri mağdur durumda. Mahallemizde yer alan Aile Sağlık Merkezi'nin kapasitesi dolduğu için geri kalan mahalle sakinleri çevredeki Sağlık Merkezleri'ne gitmek zorunda kalıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
30 Ağustoslular yeni ASM istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN