Türkiye'nin en iyi haber sitesi

50. yılını kutluyor

Yarım asrı geride bırakan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, 50. yılını hazırladığı bir şölenle kutlayacak

Giriş Tarihi: 24.12.2013
Hacettepe Tıp Fakültesi, kuruluşunun 50. yılını kutlamaya hazırlanıyor. Kutlamaların şölen havasında geçeceğini belirten Dekan Prof. Dr. Bülent Sivri, Ankara'nın en eski yerleşim bölgelerinden birinde kurulan üniversitenin, büyük bir mücadele neticesinde bugünlere geldiğini söyledi. Prof. Dr. Sivri, mahallenin artık hastanenin ismiyle anıldığını ve bölgeye hareketlilik getirdiğini kaydetti. Hacettepe Hastanesi projesi yürürken, İhsan Doğramacı'nın mahalle halkından tepki aldığını aktaran Sivri, "Onların gönlünü almaya çalışıyor ve 'Hacettepe'yi Arsenal yapacağım' diyor" diye anımsattı.

SIÇRAMA YAPTI
Sivri, Doğramacı'nın Hacettepe'yi Arsenal yapamadığını ancak Hacette Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kurarak tıp eğitiminde sıçrama yaptığını söyledi.

DİĞER TIP FAKÜLTELERİ BİZİM SİSTEMİ UYGULUYOR
Diğer fakültelerden farklı bir eğitim sistemleri olduğunu ifade eden Prof. Dr. Bülent Sivri, "Türkiye'de hemen hemen pek çok tıp fakültesi bizim uygulamış olduğumuz bu entegre sistemi uyguladı. Eğitim ile pek çok değişiklik oldu ama biz onda da öncülüğü hiç bırakmadık. Yarım asırlık bir süreç. Bu dönemde Hacettepe Tıp Fakültesi'nde dekan olarak görev yapıyor olmak beni çok mutlu eden bir durum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
50. yılını kutluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN