Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP dersini alacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, twitterdan "CHP'nin adayı resmen belli oldu. Artık geri dönüş yok. Hem CHP hem Mansur Yavaş dersini alacak" dedi

Giriş Tarihi: 24.12.2013
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, twitter hesabından çarpıcı açıklamalarda bulundu. CHP'nin, Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Mansur Yavaş olarak belirlendiğini ve artık rahat yorum yapabileceğini belirten Gökçek, "Artık dönüş yok… CHP inşallah dersini alacak" diye yazdı. Gökçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürlüğü döneminde bir röntgen cihazı fiyatının bir yılda yaklaşık 7 kat fazla fiyatla alımının yapılmasına ilişkin belgeleri de takipçileriyle paylaştı. Son günlerde yaşanan siyasi olaylara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, "Son günlerde gelişen oyunlar ülkemizin geleceğini tehdit ediyor... Yargıya intikal eden olayla ilgili konuşmak istemiyorum... Suçlu varsa cezasını çeker... Ancak mahkeme sonuçlanmadan kimseye kesin damga vuramayız..." açıklamasında bulundu.

"DOSYALARI AÇACAĞIM"
Yaşanan süreci, "Dışarda ABD ve İsrail, içerde baronlar ve CHP bu olaylardan nemalanmak istiyor... KK (Kemal Kılıçdaroğlu) boş durmadı ve iki üç gündür giydiriyor da giydiriyor..." sözleriyle değerlendiren Gökçek, "Sevgili KK (Kemal Kılıçdaroğlu)... Türkiye'de yolsuzluk konusunda konuşacak son kişi sizsiniz... Bugünden itibaren sizin dosyalarınızı teker teker açacağım..." twitini attı.

'İZAH BEKLİYORUZ'
Her paylaştığı belgenin altından Başkan Gökçek, şu yorumları yazdı: "Yıl 1993...1 adet 300 MA'lık röntgen cihazı 350.000.000 TL... 4 adeti 1.400.000.000 TL. Altında KK'nın imzası. Yıl 1994...13 röntgen cihazı alınmış. Tanesi 2.434.615.384 TL. (Toplam 31.650.000.000 TL. İmza KK.. Sevgili KK, bir yılda fiyatlar 350.000.000 TL'den 2.434.615.384 TL'ye nasıl çıktı? Kıvırmadan izah bekliyoruz..." Başkan Gökçek, açıklamalarını şöyle sonlandırdı: "Sayın Baykal'ın yolsuzluktan dolayı partiden attığı bir kişiyi İstanbul Belediye Başkan Adayı yapman senin etik değerlerinin ispatıdır... Konuşma batarsın... Konuştukça seni sokakta dolaşmaz hale getiririm... Sevgili twit alemi... Yarın İstanbul ve Ankara adaylarının tespiti konusunda ABD, baron ve CHP trafiğini anlatacağım..."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP dersini alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN