Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökyüzünde ekmek kavgası

Giriş Tarihi: 24.12.2013

Ekmek parası için tehlikelere aldırış etmeden çalışan çatı işçileri, kar yağmadan evlerin çatısını yapmak için canla başla çalışıyor

Ankara'nın çatı işçileri ekmeğini yükseklerden çıkarıyor. Kış mevsiminin bastırmasıyla birlikte yüksek katılı evlerin çatılarına çıkan işçiler ekmek parası için tehlikelere aldırmadan çalışıyor. 60 metre yüksekte soğuğa ve tehlikelere aldırmadan evlerin çatılarını kışa hazırlayan işçiler kar yağmadan işlerini bitirmek için çabalıyor. Her işte olduğu gibi çatı işinde de zorluklar olduğunu söyleyen Fatih Gencay, "Çatı tadilatı yapmak çok zor. Yeri geliyor 50 metrede yeri geliyor 70 metrede çalışıyorsun. Burada bu işi yaparken hata yapmak gibi bir şansın olmuyor. Biz eski yöntemlerle çalışıyoruz. Evleri kışa hazırlamak ve soğuktan daha az zarar görmesini sağlamak için çatıyı komple yeniliyoruz" diye konuştu.

Semaverde çay demleyip çatıda içiyoruz
Çatı işçiliğinin biraz cesaret gerektirdiğini anlatan Mustafa Şahin de "Çatı tepelerinde birçok kişinin çıkmaya bile cesaret edemediği yerlerde çalışıyoruz. Bu çatıyı bitirdikten sonra kar yağana kadar birkaç çatı işimiz daha var. Ondan sonra yaza kadar çatı işleri yapılmaz. Bizim işimiz havaların durumuyla alakalı. Çok rüzgarlı, yağmurlu ve karlı günlerde çalışamıyoruz" dedi. İşlerinin tehlikeli olduğu kadar keyifli olduğunu söyleyen Şahin, "Çatı işinin güzel tarafı da iyi bir manzarasının olması. Biz Başkent'e hep yüksekten bakıyoruz. Çok yüksekte çalıştığımız için yemeğimizi, çayımızı yanımıza alıyoruz. Yemek işleri için bir daha aşağıya inmiyoruz. Burada, çatıda çayımızı semaverde demliyoruz. Yemeğimizi piknik tüpünde yapıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökyüzünde ekmek kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN