Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2014, modanın yılı olacak

Yeni yıla damgasını vuracak moda trendleri okuyucularımız için derledik. 2014'te gri ve iskelet çizgileri ön plana çıkacak

Giriş Tarihi: 27.12.2013
Herkesin merakla beklediği yeni yıl trendlerini araştıran SABAH Ankara, 2014'ün renklerini okuyucularımız için derledik. Yeni yıl trendlerinde heyecanın cesaretle bir araya gelişi, dünyanın ve insanlığın çok boyutlu oluşu, düşüncenin yenilikçiliğe etkisi, keşiflerde karşılaşılan tesadüfler ve insanların gizli eğilimlerinden ilham aldığı temalar dikkat çekiyor.

Giyim sırları

Yılın trendlerini belirleyen, değişime ve yeni fikirler geliştirmeye yardımcı olan modacılar, 2014'ün giyim sırlarını açıkladı. Moda tutkunlarına göre üç tema ön plana çıkıyor: "Endüstri devrimi", "Modern Mit" ve "Sanal Gerçeklik"
Endüstri devrimi
Dijital ve analog bir araya getiriliyor. Üç boyutlu yazıcılar kullanılıyor. Farklı fonlar, kesimler, erkek giyiminde birçok kombinasyon var. İsyankarlık göze çarpıyor. Fotoğraflı tasarımlar revaçta. Endüstri devrimi ve evrimine geçiliyor. Kadınlarda fonksiyonel kıyafetler var. Karmaşık ve şiirsel tasarımlar öne çıkıyor.
Modern mit
Farklı ülkelerin, farklı folklorik hikâyeleri anlatılıyor. Geleneksel, el emeği, el işi kıyafetler ruhani bir his veriyor. Özellikle tekstilde bilim-kurgu öğeleri var. Farklı denim görüntüleri, şallar, el örgüsü kazaklar, dekoratif nakış işlemeleri, rahat silüetler, hacimli spiritüel görüntüler temanın alt başlıkları olarak karşımıza çıkıyor.
Sanal gerçeklik
Baskılar, özellikle büyük ve dijital baskılar ağırlıkta.

Favori renk temaları

Moda ve trendler konusunda söz sahibi olan moda aşıkları, 2014'ün favori renk temalarını açıkladı. Alışveriş yaparken renklere göre karar verildiğini vurgulayan modacılar, "2014'te griler ve iskelet çizgileri öne çıkacak" dedi. İşte o renk temaları…
Yapmak-oluşturmak
Sıcak, esnek ve çağdaş renkler. Kışın şekiller daha cömert, büyük hacimler göze çarpıyor.
Sınır yok
Renklerin dramatik bir uyumu var. Renk yoğunluğuna bakınca hem kadın hem erkek kıyafetlerinde katmanlar ve çiçeklerin hakim olduğu görülüyor.
Seyahat
Toprak rengine, dünyanın varoluşunun kökenlerine ve doğaya iniliyor. Kışa doğru elegan, spor kıyafetler ön planda. Erkeklerde ise sarı şapkalar var.
Ötesine geçmek
Kaleydeskop gibi renk geçişleri görülüyor. Eski renkler ve geçişler var. Bu tema, çizgiler, renkler ve şekiller ilkesini taşıyor.
Atılım
Yeşil ve maviler renk paletinin odak noktası oluyor. Tıpkı bir peyzaja bakar gibi hayalet bir şehrin görüntüsünü seyredeceksiniz. Parlak renkler bu yıl daha da dikkat çekiyor.

Aybüke İrem ÖZKAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2014, modanın yılı olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN