Skandal unutkanlık

Çankaya Belediyesi Anka Spor Kulübü Hentbol Erkek Takımı'nın Sırp oyuncuları Nikola Zujic, Vladimir Grbic ve Velibor Manjic, önceki gün İstanbul'a giderek oradan ülkelerine dönmek istedi. Havalimanındaki polis kontrolünde gözaltına alınan iki sporcu neye uğradığını şaşırdı. Kısa sürede sorunun nedeni ortaya çıktı. Çankaya Belediyesi, kendi sporcularının vize ve çalışma izin işlemlerini unuttu. İki sporcunun saatlerce gözaltında kalmasına neden olan olayın büyük bir ihmalden kaynaklandığı anlaşıldı. 400 TL'lik cezayı ödeyen sporcular ülkelerine gitti. Ancak ortaya çok daha büyük bir sorun çıktı. Yasalar gereği, vizede yaşanan bu ihmal nedeniyle sporcular, 3 ay boyunca Türkiye'ye giremeyecek. Şubat sonuna kadar Türkiye'ye giriş yapamayacak olan sporcuların 9 Ocak'ta maçları başlayacak. 1.5 yıldır belediyeden paralarını alamayan sporcular, bir taraftan alacaklarını beklerken bir taraftan da yaşadıkları bu sorunun çözülmesini bekliyor.

Slogan yarışı da başladı
Partiler belediye başkan adaylarını açıklamayı sürdürüyor. Bugüne kadar belirlenen adaylar ise seçim çalışmalarına şimdiden başladı bile. Herkes, "Adaylar, seçimde ne diyecek?" derken ilk ses Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı'ndan geldi. Twitter hesabından ilk seçim sloganını takipçileriyle paylaşan Odabaşı,"Yaptık, yapıyoruz, yapacağız…" dedi.

Ankara'nın 25 ilçesi için aday çalışmaları tamamlandı
Çankaya Belediye Başkan Adaylığı için ne yapacağı merak edilen CHP, ilginç bir uygulamaya imza atıyor. İlçede aday adaylarını önce ön seçime sokacak parti yönetimi, ilk 5'e girecek olan isimler için bir kez de anket çalışması yapacak. Ancak anket çalışmasında, ön seçimdeki 5 kişinin yanı sıra mevcut belediye başkanı Bülent Tanık da olacak. Tanık'ın ön seçime alınmayıp ankete girecek olması diğer aday adaylarının tepkisine neden oluyor. Anlaşılan Çankaya'da sular durulmayacak. Büyüyen kavgada, Şenol Balaban'ın CHP Genel Merkezi'ni bastığı iddiaları da gündeme geldi. Balaban ile ilgili iddialar oldukça şaşırtıcı. Yenimahalle Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Şenol Balaban, Çankaya Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için CHP Genel Merkezi'ne müracaat etmiş, ancak akıl almaz bir kararla bu başvurusu reddedilmişti. Bu durumu protesto etmek üzere bir grup genç partili, CHP Genel Merkezi'nin 9. katında 'Demokrasi Masası' kurarak 27 gündür bu durumu protesto ediyor. Partililerin, sorunu çözmek için Adnan Keskin ile görüşmek istediği ancak çok sert bir tepki ile karşılaştıkları iddia ediliyor. Tam da bu sırada Şenol Balaban'ın parti binasını bastığına yönelik bazı internet sitelerinde haber yapıldı. CHP Genel Merkezi'ni bastığı iddia edilen Balaban ile görüştüm. Balaban, "CHP Genel Merkezi'nin her katında kameralar var, herkesin elinde fotoğraf çeken cep telefonu var, ayrıca CHP Genel Merkezi'ne, belirtilen tarihte hiç ziyaretim olmadı" diyor. Balaban, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan oyunları bozduğu için aday adaylığının reddedildiğini söylüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Skandal unutkanlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN