Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni yıla ışıltılı girin

Yeni yıl yaklaşırken hem o geceye ait doğal bir makyajdan kaçınmayın hem de yüzünüzü iyi tanıyın ve makyajınızı ona göre yapın

Giriş Tarihi: 27.12.2013
Yılbaşına girerken yapılacak makyajın giyilecek kıyafet kadar önemli olduğunu vurgulayan ünlü make-up artisti Mustafa Revan, "Kendinizi ya usta ellere bırakın ya da doğal bir makyajdan asla vazgeçmeyin. Önemli olan bize en çok hangisinin yakışacağını bilmek. Ben size sadece bunu nasıl yapabileceğiniz konusunda sistemli bir yol önereceğim" dedi. Güzellik editörlerinin ürünlerle oynamayı ve onları test etmeyi seven kişiler olduğunu ifade eden Revan, "Makyaj yapmadan önce ürünlerden sadece bir miktar yüzünüze sürerek işe yarayıp yaramayacağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Örneğin denemeye değer tüm fondötenleri bir araya getirdikten sonra önce birini yüzünüzün bir tarafına, diğerini de öbür tarafına sürün. Böylece hangisiyle rahat hissettiğinize kolayca karar verebilirsiniz" diye konuştu.

'Mutlaka örnek isteyin'
Mustafa Revan, makyaj denemeleri sırasında yüzün yıkanması gerektiğini anlatarak, "İlk etabı kazanan ürünle diğer rakibi karşılaştırmak gerekir. Bu süreci seçtiğiniz bütün fondötenlerle uygulayın. Sonunda sizin için neyin uygun olduğunu bulacaksınız. Bu yöntem diğer güzellik ürünleri için de geçerli. Bunun için de mağazalardaki deneme ürünlerini kullanın" dedi.

Her şeyi mutlaka kapatır
Makyajın kapatamayacağı problem olmadığını belirten ünlü make-up artisti Revan, "Cildiniz lekeliyse ya da kırmızı izlere, kahverengi lekelere, mavi damarlara ve göz altı morluklarına sahip olacak kadar bozuksa doğru makyajla bunu düzeltebilirsiniz. Kusursuz bir cilde sahip değilseniz eğer daha fazla cephaneye ihtiyaç duyabilirsiniz" dedi.

Kusursuz bir cilt için dikkat!
Yanlış fondöteni kullandığınızı nereden bileceksiniz? Çok fazla kullanıyorsanız ve cildiniz kazılacak gibi duruyorsa yeni bir tane satın almaya ihtiyacınız var. Sadece koyu kıvamlı fondötenler yaşlı göstermez, aynı zamanda süresi geçenler de sizin yaşınızın büyümesine sebep olur. Harika bir cilde ulaşmanın birkaç adımı var. Emin olun sonuç bu çabaya değiyor.

Bunları yapın

Arındırın
Pul pul dökün
Yenileştirin (bir serum ile)
Nemlendirin (güneş koruyucu ile)
Primer uygulayın
Fondöten sürün
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni yıla ışıltılı girin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN