Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teröre fırça atacak!

Şair ve müzisyen kimliğiyle tanınan, yaptığı resimlerle dikkat çeken polis şefi Ahmet Sula, terörle mücadelede etkin rol oynayacak

Giriş Tarihi: 28.12.2013
İçişleri Bakanlığı tarafından yurt genelinde Emniyet Teşkilatı'nda kapsamlı değişiklikler devam ediyor. Şube müdürleriyle başlayan değişiklikler çerçevesinde Emniyet Genel Müdürlüğü'nde 14 daire başkanı görevden alındı ve ardından yeni atamalar yapıldı. Peşinden de yardımcıları değiştirilmeye başlandı. Bu değişiklikler arasında en dikkat çekeni ise 2. Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula oldu.

KRİTİK NOKTALARDA GÖREV

Geçmişte Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde kritik birçok noktada görev alan Sula, temmuz ayında yapılan tayinlerle Elmadağ Polis Okulu'na atanmıştı. Ahmet Sula polis kimliğinin yanı sıra resim, şiir ve müzik alanındaki çalışmalarıyla zaman zaman gündeme gelmişti. 20 yılı aşkın süredir emniyet teşkilatındaki görevini sürdüren Sula, 10 yıl önce başladığı ve kendine has "Mana" tarzıyla yaptığı resim çalışmalarına da imza attı.

HEM POLİS HEM SANATÇI
Van'ı yerle bir eden depremin acı yüzünü tuvale yansıtarak dikkatleri üzerine çeken polis şefi, önce İstanbul Sultan Ahmet Müzesi'nde ardından da Çengelhan Rahmi Koç Müzesi'nde iki ayrı sergi açtı. Sula, 14 daire başkanının görevden alındığı değişikliğin ardından Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'ndan alınan Cihangir Çelik'in yerine getirilen Ünal Acar'ın yardımcılığına atandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröre fırça atacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN