Yıl dönümü için resepsiyonlu kutlama

Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 94. yılında Ankara Valisi ve beraberindeki heyet Anıtkabir'i ziyaret ederken, Büyükşehir de bir resepsiyon düzenledi

Giriş Tarihi: 29.12.2013
Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 94. yıl dönümünde Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ve beraberindeki heyet, Anıtkabir'i ziyaret etti. Ankara Valisi Yüksel başkanlığındaki heyet, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu. Yüksel ve beraberindekiler daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

SEYMENLER KEKLİKPINARI'NDA

Ayrıca Mustafa Kemal'in Seymenlerce ilk karşılandığı yer olan Dikmen Keklikpınarı'nda da tören düzenlendi. Seymenler'in Ankara Oyun Havaları ile başlayan törende, Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, TSK Hava Kuvvetleri Bandosu'nun eşliğinde marşlar söyledi. Büyükşehir Başkan Vekili Ali Gökşin de bugünün bağımsızlık ve zaferin sembolü olduğunu dile getirdi.

2050'ye kadar su sorunu yok
Ankaralıların Atatürk'e layık olmak için bundan sonra Ankara'da daha çok çalışacağını ifade eden Başkan Gökçek, geçmişte su sorunu yaşayan Ankara'nın, 2050'ye kadar su sıkıntısının kalmadığını dile getirdi.

Ankara 20 yılda örnek kent oldu
Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin yıldönümü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi de bir resepsiyon verdi. Burada konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankaralılığın ayrı bir gurur vesilesi olduğunu ifade etti. Atatürk'ün, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak ve üzerine çıkmak hedefini gösterdiğini belirten Gökçek, son 20 yılda yapılanlarla Ankara'nın örnek bir kent haline geldiğini aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıl dönümü için resepsiyonlu kutlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN