Engelli annesi için yardım istiyor

Engelli annesinin tüm öz bakımını üstlenen Cengiz Yeşilöz, "İşimden ayrılmak zorunda kaldım. Şimdi maddi sıkıntı yaşıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 1.1.2014
Ankara'da yetiştirme yurtlarında büyüyen Cengiz Yeşilöz, 37 yıl sonra zihinsel engelli annesi Neziha Keleş'e kavuştu. Annesi ile birlikte yaşamaya başlayan Yeşilöz, onun kişişel bakımlarıyla ilgilenmek durumunda kaldığı için işinden ayrıldı. Yeşilöz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan aldığı para da yetmediği için ayrı yaşadığı oğlunu yanına alamıyor.

8 AY ÖNCE BULDU
Yıllar sonra annesine kavuşma sevinci yarım kalan Cengiz Yeşilöz, "8 ay önce annemi buldum ve yanıma aldım. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aylık 730 TL para desteği veriyor. Evimiz kira. Anneme bakmak zorunda olduğum için çalışamıyorum. Asgari ihtiyaçlarımızı bile karşılayamıyoruz" diye konuştu.

"OĞLUMA HASRETİM"
Kısa bir süre önce eşinden de ayrılan Yeşilöz, "Annemi buldum oğluma hasret kaldım. Aldığımız parayla zaten geçim sıkıntısı çekiyoruz. Bu yüzden oğlumu yanıma alamıyorum" şeklinde konuştu. Yaşadığı sıkıntıyı bakanlığa başvurarak aktardığını belirten Yeşilöz, hiçbir sonuç alamadığını ifade etti.

Aybüke İrem ÖZKAN/ Buğra Tolga GÜLCAN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli annesi için yardım istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN