Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitimin parlayan yıldızı Keçiören'de

Keçiören'de 2000 yılında eğitim-öğretime başlayan Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi'nin öğrencileri üniversiteye girişte çok başarılı

Giriş Tarihi: 2.1.2014
Temeli 1999'da atılan Keçiören Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi, verdiği eğitimle dikkatleri üzerine çekiyor. Hayırsever Abdullah ve Mürşide Özünenek tarafından yapılan liseye Abdullah Mürşide 75. Yıl Lisesi adı konuldu. 2005-2006 eğitim- öğretim yılında ise okul Anadolu Lisesine dönüştürüldü ve Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi ismini aldı.

ETKİLEŞİMLİ TAHTA

Tek blokta eğitim-öğretim veren okulda 17 derslik bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yürüttüğü Fatih Projesi kapsamında her derslikte ve laboratuvarlarda etkileşimli tahta var. Okulda ayrıca 1 kimya laboratuvarı, fizik ve biyoloji derslerinin ortak kullanıldığı laboratuvar, yine okulun çevre desteğiyle temin ettiği 11 bilgisayarın yer aldığı "Bilgisayar Laboratuvarı" ile 473 kitabın bulunduğu kütüphane öğrencilerin faydasına sunuluyor. Ayrıca her sınıfın kendi kütüphanesi ve her katta kitap okuma köşeleri de dikkat çekiyor.

EV KADINLARI FAYDALANIYOR

Yine Milli Eğitim Bakanlığı'nın yürüttüğü Hayat Boyu Öğrenme Projesi kapsamında Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa birçok proje hayata geçiriliyor. Okulda emeklilere ve ev kadınlarına yönelik dikiş nakış kursu veriliyor. Okul Müdürü Fatih Kaymaz'ın büyük desteğiyle 3 yıldır aralıksız devam eden kurstan, 14 ev kadını haftanın 5 günü faydalanıyor. Kadınlar ağırlıklı olarak kurdele nakışının yanında iğne oyası, tel kırma ve Brezilya nakışı eğitimleri alıyor.

BAŞARILARI ARTIYOR

Keçiören Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi öğrencileri üniversite sınavında da başarılara imza atıyor. Öğrenciler, üniversite sınavında 4 yıllık lisans programına yerleşmede 2008'de yüzde 64, 2009'da yüzde 62, 2010'da yüzde 82, 2011'de yüzde 70, 2012'de yüzde 66 başarı oranı yakaladı. Lise, temizlik ve sağlık bilgisi konusunda "Beyaz Bayrak" ödülü, beslenme ve kantin hizmetlerindeki kalitesiyle de "Beslenme Dostu Okul" sertifikasının sahibi.

ÖĞRENCİLER,SPORUN HER DALINDA İDDİALI
Okul öğrencileri, spor salonu bulunmamasına rağmen masa tenisi, hentbol, futbol ve basketbol takımlarında iddialı. Okul, masa tenisinde 2010'da Ankara 2.'liği, 2010'da Keçiören'de düzenlenen "Bilgi Yarışması"nda ilçe 2.'liği, Çevre ve Orman Bakanlığı'nın 2009'da düzenlediği "Ağaç ve Tabiat Sevgisi" ile "Meteorolojinin Günlük Hayatımızdaki Yeri, Önemi ve Etkileri" konulu kompozisyon yarışmalarında ise Türkiye 87.'liği ile 57.'liği bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitimin parlayan yıldızı Keçiören'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN