Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyüleyici proje

Yıllarca birçok takımda teknik adam olarak görev yapan Ufuk Sarı, "Hayatımızın her alanında başarı" diyerek proje hazırladı

Giriş Tarihi: 3.1.2014
Yıllarca profesyonel ve amatör takımlarda teknik adamlık yapan Ufuk Sarı, yeni bir çalışmaya imza attı. Sarı, "Hayatımızın her alanında başarı" diyerek kolları sıvadı. Dikkat, algılama, konsantrasyon, çabuk ve doğru karar verme yeteneklerini geliştiren, eğlenceli egzersizlerle duygusal stresi azaltarak hata yapma oranını düşüren, koordinasyon ve denge yeteneğini artıran projenin startını verdi. Ankara'da hayata geçirilen proje kapsamında okullarla işbirliği yapılacak.

Ankara'da ilk olacak
Ankara'da ilk kez kendileri tarafından projenin hayata geçirildiğine dikkat çeken Ufuk Sarı, "Alman Milli Eğitim Bakanlığı'nın onayladığı bu program Avrupa'nın birçok ülkesinde okulların müfredatında ders olarak yer alıyor. Ankara'da ilk kez Sebahattin Soylu ve Semih Akyüz'le birlikte çalışmanın startını verdik. Bu konuda spor kulüpleri, yerel yönetimler ve okullarda çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.

Her yaşa hitap ediyor

Sarı, projeyle ilgili şu bilgileri verdi: "Almanya'nın yanı sıra Avusturalya, Hollanda ve İsveç'ten sonra Türkiye'de de spor kulüpleri, kreşler ve okulla projeden faydalanıyor. Yapılan araştırmalar sporun çocuklarda yüzde 97, yetişkinlerde yüzde 91 oranında dikkat, algılama, konsantrasyon, çabuk ve doğru karar verme, sosyal beceri kazanmada önemli gelişmeler yaşandığını ortaya koyuyor. Bu yöntem spor kulüplerinin yanı sıra spor okulları, kolejler, kreşler, rehabilitasyon merkezleri, yaşlılar ve kimsesizler yurtlarında ve büyük firmalarda aktif olarak kullanılıyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyüleyici proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN