Gezmelere doyamadı

Kamudaki pek çok kurum gibi belediye yönetimleri de zaman zaman bilgi ve görgü arttırmak, ikili ilişkileri geliştirmek ya da yeni bir yatırımı hizmet alanına ulaştırmak için yurt dışı gezisi düzenler.
Bu yurt dışı gezilerinin maliyetini de temsil ettikleri kurumlar karşılar. Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, 5 yıllık görev süresi içerisinde adeta bir seyyah gibi dünyayı dolaştı.
Tam 110 kez yurt dışına çıkan Tanık, 495 gün boyunca yurt dışında kaldı. Yurt içinde de 200 gün boyunca Ankara dışında seyahat eden Tanık, böylece neredeyse 2 yıl başkanlık koltuğuna oturmadı. Kanada'nın Toronto kentinden, Avustralya'nın Sidney kentine, Küba'nın Havana kentinden Adige Cumhuriyeti'nin Mykop kentine kadar birçok belediye ile kardeş kent anlaşması yapan Çankaya Belediyesi'nin zaman zaman buralara geziler düzenlemesi, programlar yapması elbette çok olağan bir durumdur.
Ancak seçimlere 3 aydan kısa bir süre kala, özellikle CHP'deki iç muhalefet, Tanık'la ilgili bir dosya hazırlayarak Genel Merkez'e ulaştırdı.
Dosyadaki en önemli konuyu da yukarıda bahsettiğimiz yurt dışı gezileri oluşturuyor.
Tam 695 gün boyunca görevi başında bulunmamakla eleştirilen Tanık'ın bu gezilerin tamamı için harcırah aldığı da iddia ediliyor. Tanık'la ilgili daha pek çok iddia var.
Muhalifler, yeni satın alınan belediye hizmet binasının tadilatı için harcandığı iddia edilen 28 milyon liranın da hesabını soruyor.
Parti yönetimi bu iddiaları ne kadar ciddiye alır bilemeyiz. Ancak iddiaların yakında yargıya taşınma ihtimali çok yüksek. Çankaya'nın adayı 15 Ocak'taki açıklanacak.
O tarihe kadar CHP'de tartışmalar bitmez.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gezmelere doyamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN