Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'ya giriş bu kapılardan olacak

Başkent'in ana arterinde yapımı süren giriş kapıları, kısa bir süre sonra tamamlanacak. 25 metre yüksekliğe sahip olacak giriş kapıları karayoluyla Ankara'ya gelen vatandaşlara "hoş geldin" diyecek

Ankara'nın beş farklı girişine Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan şehir kapısı tasarımlarına SABAH Ankara ulaştı. Kısa sürede tamamlanması planlanan kapılar, Osmanlı motifleriyle bezenecek. Eskişehir, Konya, İstanbul, Samsun ve Esenboğa yolu girişlerinde yer alacak kapılar, 25 metre yükseklikte yapılacak ve üzerlerinde mermer, taş kaplama ve Osmanlı motifleri bulunacak.

HIZLA İNŞA EDİLİYOR

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Ankara giriş kapılarının inşası hızla sürüyor. Merakla beklenen projenin detaylarına ulaşan SABAH Ankara, 5 ana arter üzerinde yer alacak kapıların görsellerine ulaştı. Çelik konstrüksiyon üzerinde mermer ve taş kaplamaların yer alacağı kapı tasarımlarında Osmanlı mimarisinin izleri yer alacak.

"HOŞ GELD İN" DİYECEK
Komşu illerden Başkent'e karayolu üzerinden ulaşımı sağlayan Eskişehir, Konya, İstanbul, Samsun ve Esenboğa yolları üzerinde yer alan Ankara giriş kapıları, 25 metre yüksekliğe sahip olacak. Başkent'e gelenleri "Hoş Geldin" diyerek karşılayacak olan kapıların, yüklenici firmalar tarafından zorlu kış koşullarında da olsa kısa süre sonra tamamlanacağı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'ya giriş bu kapılardan olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN