Ankara'nın da canlı trafik haritası var

EGO'nun yeni hizmeti olan "Trafik Yoğunluğu Haritası" test yayınına başladı. Başkentliler uygulamayla yol durumunu cepten canlı olarak takip edebilecek

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, "EGO Cepte" uygulamasından sonra Ankaralılar'a büyük kolaylık sağlayacak yeni bir trafik uygulamasını daha hayata geçirdi. Başkent trafiğinin canlı olarak takip edilebileceği Trafik Yoğunluğu Haritası test yayınına başladı. EGO'nun internet sitesinden ve mobil telefonlardan ulaşılabilecek uygulama sayesinde, ortalama trafik akış hızı, anlık kamera görüntüleri, yol çalışmaları ve otobüs hatları da takip edilebilecek.

TRAFİKTE SÜRPRİZE YER YOK
İstanbullular'ın trafik çilesini azaltmada büyük bir kolaylık sağlayan trafik yoğunluğu haritası, artık Ankara'da. Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, her gün aracıyla trafiğe çıkan Başkentliler için yepyeni bir uygulama geliştirdi. Ankara trafiğinin an be an takip edilebileceği Trafik Yoğunluğu Haritası test yayınına başladı. Haritada yeşil renkle gösterilen yollarda trafiğin açık olduğu, sarı renkli yollarda akıcı olduğu, turuncu renkli olan yollarda yoğun, kırmızı renkli alanlarda ise çok yoğun trafik olduğu belirtiliyor.

TÜM DETAYLAR DÜŞÜNÜLDÜ
EGO Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesi "www.ego.gov. tr"den ulaşılabilen uygulama, kısa bir süre sonra iOS ve Android tabanlı mobil telefonlarda da uygulama olarak indirilebilecek. Ankaralılar'ın kolaylıkla erişebileceği uygulama sayesinde kullanılacak güzergahtaki trafiğin durumu, gidilecek hedefe kaç dakikada ulaşılabileceği, anlık kamera görüntüleri, devam eden yol çalışmaları ve otobüs hatları gibi detaylı bilgiler de hizmete sunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'nın da canlı trafik haritası var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN