Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankaralı üçüzler yardım bekliyor

3 yıl önce dünyaya getirdiği üçüzlere bakmakta zorlanan anne Nazmiye Beşikçi, "Çok zor durumdayız" diyerek yardımseverlere seslendi

Başkent'te 3 yıl önce üçüz bebek sahibi olan Beşikçi ailesi, zor günler geçiriyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından yardım eli uzatılan ve TOKİ'ye yerleştirilip mobilyaları alınan aile, şimdi de bebeklerin bakım masraflarından dolayı ev taksitlerini ödeyemiyor. Anne Nazmiye Beşikçi, "Çok zor durumdayız. Yardım edin" diyor.

KIYAFETLERİ YOK
Birikmiş ev taksitleri yüzünden evlerine haciz geldiğini ifade eden Beşikçi, "Taksitleri ödemek için bankadan kredi çektik. Şimdi hem kredi hem de ev taksiti ödüyoruz. Evde kayınbabam ve kaynanamla birlikte yaşıyoruz. Eşimin maaşı borçlarımızı ödemeye bile yetmiyor. Evde 7 boğaz var. Çok zor durumdayız. Çocuklarımın giyecek kışlık elbiseleri yok. Üçüzlerin anaokuluna başlaması gerekiyordu, parasızlıktan gönderemedik. Çocukların tek bir montu olduğu için dışarıya teker teker çıkartıyoruz" diye konuşuyor.

'YARDIM EDİN'
Emine Erdoğan ve hayırseverlerin bugüne kadar yaptığı yardımlar için minnettar olduklarını söyleyen anne Beşikçi, "Yetkililer ve yardımseverler bizi bu eve yerleştirdiler, eşyalarımız aldılar, çok yardım ettiler. Ama yardımları kesince altından kalkamadık. Borçlarımızı ödeyemiyoruz. Çocuklarımıza bir şey alamıyoruz. Eskisinden çok daha zor durumdayız. Kendimizi değil çocuklarımızı düşünüyoruz. Ne yapacağımızı nereye başvuracağımızı bilmiyoruz. Çocuklarım çok zor durumda. Bize yardım etsinler" şeklinde konuşuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankaralı üçüzler yardım bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN