Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ay gitti Kartal geldi

Giriş Tarihi: 9.1.2014

Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay, Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alındı. Yerine Kırıkkale Emniyet Müdürü Kadri Kartal atandı

İl emniyet müdürleriyle ilgili uzun süredir beklenen üçlü kararname önceki gün çıktı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameye göre 16 emniyet müdürü, Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alınırken 24 ile yeni emniyet müdürü atandı. İstanbul Emniyet Müdürü'nün görevden alınmasının ardından gözler Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay'a çevrilmişti. Helikopterle düzenlediği operasyonlarla tanınan Ay, Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alınırken, yerine Kırıkkale Emniyet Müdürü Kadri Kartal atandı.

Operasyonları helikopterle yönetti
1.5 yıl önce Muğla Emniyet Müdürlüğü görevinden Ankara Emniyeti'nin başına getirilen Kadir Ay, ODTÜ olayları ile Altındağ'ın Çinçin, Yenidoğan ve Hıdırlıktepe semtlerine düzenlenen büyük çaplı uyuşturucu operasyonlarına helikopterle katılmasıyla dikkat çekmişti. Dün Resmi Gazete'de yayımlanan üçlü kararnemeyle Ay'ın Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alındığı, yerine de Kırıkkale Emniyet Müdürü Kadri Kartal'ın atandığı bildirildi. 2010 yılında görev yaptığı Niğde Emniyet Müdürlüğü'nden Kırıkkale'ye atanan Kartal'ın, yeni görevinde Ankara Müdürlüğü yapacağı kaydedildi.

Ruhsat için uyarı
Çankaya Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, hafta sonu çalışmak isteyen iş yerlerini, hafta tatili ruhsatı uygulaması konusunda uyardı. 18/12/2013 tarih ve 28855 sayılı Resmi Gazete ve 2013/5585 sayılı karara göre her tür iş yeri için hafta tatili ruhsat bedelinin yıllık 600 TL olarak alınacağı bilgisini veren müdürlük, iş yerlerinin ocak ayı sonuna kadar başvurmaları halinde cezai işleme maruz kalmayacakları konusunda uyarıda bulundu.

Resmi gazete'de yayımlandı
Çankaya'da iş yeri bulunan esnafa daha önce metrekare bazında bedellendirilen hafta tatili ruhsatı ile ilgili olarak Resmi Gazete'de yayımlanan karar hakkında şu bilgi verildi: "2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanununda yer alan bazı maktu vergi ve harç tarifelerinin, belediye grupları itibarıyla tespitine ilişkin ekli kararın yürürlüğe konulması; Maliye Bakanlığı'nın 08/10/2013 tarihli ve 99842 sayılı yazısı üzerine, anılan Kanunun 96'ncı maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca 21/10/2013 tarihinde kararlaştırılmıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ay gitti Kartal geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN