Yenimahalle'de 55 yıllık çınar

Ankara'nın en köklü okulları arasında yer alan Yenimahalle Mustafa Kemal Atatürk Anadolu Lisesi, TÜBİTAK yarışmalarında elde ettiği başarılarla adından söz ettiriyor

Giriş Tarihi: 9.1.2014
Yenimahalle'nin gözde okulları arasında yer alan Mustafa Kemal Atatürk Anadolu Lisesi, verdiği eğitimle dikkatleri üzerine çekiyor. Üniversite sınavında büyük başarı elde eden öğrenciler sosyal, sportif etkinliklerle de adlarından bahsettiriyor. TÜBİTAK'ın düzenlediği yarışmalara katılan gençler, burada aldıkları ödüllerle parmakla gösteriliyor.

1959'DA KURULDU

Ankara'nın en köklü okulları arasında yer alan okul, 1959'da kapılarını Yenimahalle Erkek Lisesi olarak açtı. Okulun adı ise 1963 yılından itibaren Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal'in adıyla anılmaya başlandı. Kendi türündeki okullar içinde büyük başarılara imza atan okul, AB projelerine de katılım gösteriyor.

BAŞARILARA İMZA ATTILAR
Mustafa Kemal Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri üniversite sınavında büyük başarılara imza atıyor. 2008 yılında yüzde 56, 2009'da yüzde 54, 2010'da yüzde 45, 2011'de yüzde 45, 2012'de yüzde 44 başarı gösteren okuldan mezun olan birçok öğrenci üniversiteli oldu. 1999'da ÖSS sınavlarında Ankara üçüncüsü çıkararak adını tüm Türkiye'ye duyuran lise, 2000'de de Yenimahalle birinciliği elde etti. Lise öğrencileri, TÜBİ- TAK'ın açtığı yarışmalarda da "İç Anadolu Bölgesi"nde birçok başarının sahibi oldu.

1238 ÖĞRENCİ VAR

Fiziki imkanlarıyla dikkat çeken okul iki bloktan oluşuyor. Toplam 1238 öğrencinin eğitim gördüğü lisede fizik, kimya ve biyoloji laboratuarları, kütüphane, kantin, konferans salonu, müzik, resim ve arşiv odası, zümre odaları yer alıyor. Okul, 41 dersliğiyle dikkat çekiyor. Temizlik ve sağlık bilgisi konusunda "Beyaz Bayrak" ödülü bulunan okulda 72 öğretmen görev yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalle'de 55 yıllık çınar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN