16. Caz Festivali'ne seçim ayarı

Türkiye'nin gündemini belirleyen yerel seçimler, sanat dünyasını da etkiliyor. Mart ayında yapılması düşünülen Ankara Caz Festivali de seçimlerden dolayı mayıs ayına ertelendi

Giriş Tarihi: 10.1.2014
Ekonomi ve siyasetin gündemini belirleyen mart ayında yapılacak yerel seçimler, sanat dünyasını da etkiliyor. Türkiye'nin en önemli ve uzun soluklu caz festivallerinden "Uluslararası Ankara Caz Festivali", yerel seçimler nedeniyle ertelendi. Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerin gündemi belirleyeceği düşünülerek festivalin mayıs ayına ertelenmesi kararlaştırıldı.

BAHARA 'MERHABA' DENİLECEK
Festival yönetiminin yaptığı yazılı açıklamada, "Her yıl şubat-mart aylarında gerçekleştirilen Uluslararası Ankara Caz Festivali, mart ayında yapılacak yerel seçimler ve oluşacak yoğun gündem nedeniyle bu yıl mayıshaziran aylarında cazseverlerle buluşacak. Festival sayesinde Ankaralılar, baharı müzikle karşılayacak" denildi.

"CAZ VE VOKAL" TEMASI
16 yıldır düzenlenen ve bugüne kadar yüzlerce yerli ve yabancı sanatçıyı Başkent'te ağırlayan festival, yüzbinlerce müziksevere ulaştı. Bu yıl da yine pek çok ünlü cazcının yer alacağı festival programına, yüzü aşkın başvurunun olduğu belirtildi. Her yıl farklı bir temayla gerçekleşen Uluslararası Ankara Caz Festivali'nin bu yıl ki teması "Caz ve Vokal" olarak belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
16. Caz Festivali'ne seçim ayarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN