Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçmen listeleri askıya çıktı

YSK'nın 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere ilişkin belirlediği takvim işlemeye başladı. Seçmen listeleri dün askıya çıktı

Giriş Tarihi: 11.1.2014
Mart'ta gerçekleştirilecek yerel seçim- konuştu. lerde oy kullanacak vatandaşın isimleri muhtarlıklarda asılan seçmen listelerinde görülebilecek. Tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlülerin de askı listeleri güncelleştirilecek. Listeler, 23 Ocak'a kadar askıda kalacak. Bu süre zarfında listede isme olmayan ya da eksik bilgileri olan kişilerin İlçe Seçim Kurulları'na başvurması gerekiyor.

TAKVİM İŞLEMEYE BAŞLADI
Yüksek Seçim Kurulu'nun'nın seçim takvimi 1 Ocak'ta işlemeye başladı. Takvime göre, siyasi partiler aday adayı listelerini, büyükşehir belediye başkanı seçimi ile ilgili olanlarını İl Seçim Kurullarına, belediye başkanlığı, belediye ve il genel meclisi üyelikleri seçimiyle ilgili olanlar ise Önseçim İlçe Seçim Kurullarına verilecek.

KESİM LİSTE 2 MART'TA
Kesin aday listeleri, İlçe Seçim Kurullarınca, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için İl Seçim Kurulları'nca 2 Mart'ta ilan edilecek. Seçim propagandası ve yasakları ise 20 Mart'ta başlayacak. Seçim propagandası, 29 Mart Cumartesi saat 18.00'de sona erecek.

Tedbir toplantısı
Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, kaymakamlarla bir araya gelerek, seçimlerde alınması gereken tedbirlerle ilgili değerlendirme toplantısı yaptı. Yüksel, seçimlerin yargının denetim ve gözetiminde yapıldığını, demokratik anlayış içerisinde, güven içinde yapılmasının temel amaç olduğunu söyledi.

Plan hazırlayın
Kaymakamlardan, emniyet ve jandarmanın seçim güvenliğini tertip ve tedbirlerini kapsayan seçim planlarını hazır hale getirmelerini isteyen Vali Yüksel, "Yüksek Seçim Kurulu kararlarıyla ilçelerdeki seçim bürolarının işleyiş tarzı ve personel durumlarını bir kez daha gözden geçirin. Seçim planlarınızı hazırlayın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçmen listeleri askıya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN