Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sis, vatandaşı çok bunalttı

Günlerdir etkisini kaybetmeyen yoğun sis, Ankaralılar'ı bunalttı. Hastaneler astım ve nefes darlığı şikayetleriyle gidenlerle doldu

Yeni yılın ilk günlerinden itibaren yoğun sisin etkisi altına giren Ankara'da, göz gözü görmüyor. Nefes darlığı ve astım hastalarını zor durumda bırakan sis nedeniyle hastanelere koşan Başkentliler'in sayısında da artış yaşandı. 2014'e sisli bir giriş yapan Ankara'da astım ve nefes darlığı hastalıkları bulunan vatandaşlar ise hastanelere koştu. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkilileri ise 10 gündür süren sisin etkisini sürdüreceğini, Ankaralılar'ın haftaya da sisle başlayacağını açıkladı.

ARTIŞ YAŞANDI
Uzmanlar, sisli ve kapalı havanın bireyleri psikolojik olarak olumsuz yönde etkilediğini belirterek, "Bu nedenle hastanelere başvuranların sayısında ciddi bir artış yaşanıyor. Depresyona girenlerin sayısı da arttı" diye konuştu.

ÇARŞAMBAYA KADAR ETKİLİ
Uzmanlar, insanların zaman zaman kapalı, bulutlu, yağmurlu ve bunaltıcı havalarda isteksiz, enerjisi azalmış, morali bozulmuş, içe dönük bir tablo çizdiğini belirtenrek, hava durumunun insanlar üzerinde psikolojik etkisinin enerji ve performans düşüklüğü olarak kendini gösterdiğini söyledi. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ise sisin çarşambaya kadar Ankara'da etkili olacağını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sis, vatandaşı çok bunalttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN