Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çubuk, İşler'İ bağrına bastı

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Kızılcahamam ve Akyurt'un ardından Çubuk'u ziyaret etti. Metro ve fakülte isteyen Çubuklular, İşler'e sevgi gösterilerinde bulundu

Giriş Tarihi: 13.1.2014
Yerel seçimler öncesi sahaya inen ve Ankara'nın ilçelerini tek tek ziyaret etmeye başlayan Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler, bu kez Çubuk'a gitti. Daha önce memleketi Kızılcahamam ile Akyurt'u ziyaret eden İşler, Çubuk'ta Kaymakamlık, AK Parti ilçe teşkilatı ve Çubuk Belediye Başkanlığı'nda temaslarda bulundu. Belediye Başkanı Lokman Özden, metro, askeriyeden boşalan alana 2 adet fakülte, spor kompleksi ve kültür merkezi gibi isteklerini İşler'e iletti.

KAYMAKAMLIK ZİYARET EDİLDİ

Kaymakamlığı ziyaret eden Başbakan Yardımcısı İşler'e, Çubuk Kaymakam Vekili Mustafa Yiğit tarafından ilçe hakkında bilgi verildi. Başbakan Yardımcısı İşler, Çubuk'un Ankara'nın en hızlı gelişen ilçelerinden biri olduğunu belirterek, özellikle Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile birlikte Çubuk'un eğitim kenti haline geleceğini kaydetti. Ziyarette gazetecilerin gündeme dair sorularını da cevaplayan Başbakan Yardımcısı İşler, 11 yıllık kazanımların kaybedilmemesi için herkesi aklı selime davet etti. İşler, milletin bu iddialara prim vermediğini ve kamuoyu anketlerinde AK Parti'ye olan desteğin devam ettiğini bildirdi. İşler, Kaymakamlık ziyaretinin ardından Ak Parti Çubuk ilçe teşkilatına geçti.

İLÇE ADAYLARI AÇIKLANACAK
Başbakan Yardımcısı İşler'in Ankara'nın ilçelerini ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Çubuk İlçe Başkanı Baki Demirbaş, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. İşler, ilçe belediye başkan adaylarının önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirterek, AK Parti'nin iktidara yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele için geldiğini söyledi.

YOLSUZLUK OLSA HİZMET OLUR MUYDU?
Yolsuzl uklarla mücadele edilmemesi ve geçit verilmesi durumunda Ak Parti iktidarında yapılan hizmetlerin gerçekleştirilemeyeceğini dile getiren İşler, "Kamu malında eskiden olduğu gibi yolsuzluklar ve hırsızlıklar yapılsaydı eskiden olduğu gibi birilerinin kasasına, cebine aktarılsaydı bu hizmetler yapılabilir miydi?" diye sordu.

'18 YIL TÜRKÇE EZAN OKUNDU'
Başbakan Yardımcısı İşler, gazetecilerin kasetten ezan okunması konusunu hatırlatması üzerine, "Tek parti döneminde biliyorsunuz, 18 yıl bu ülke semaları ezana hasret kaldı. Herhalde bu hususu gündeme getiren belediye meclisi üyesi o eski günleri hatırlıyor. Ezanları dindirmek istiyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çubuk, İşler'İ bağrına bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN