ASKİ'nin ağır şampiyonları

Giriş Tarihi: 14.1.2014
FİLA'nın güreşte kilo değişiklikleri milli güreşçilerimizin hedefini değiştirmedi. FİLA'nın almış olduğu karar gereği 120 kiloda serbestte Taha Akgül 125 kilogramda, grekoromende ise Rıza Kayaalp 120 kilo yerine 130 kiloda güreşecek.

HEDEFİMİZ ALTIN MADALYA
ASKİ'nin
milli güreşçileri Akgül ve Kayaalp kilo değişikliğinin kendilerini azda olsa etkileyeceğini belirterek, "Kilolarımız değişti ama hedeflerimiz değişmedi. Birincilik kürsüsüne yine çıkıp, altın madalyayı kazanacağız" dedi. Taha Akgül 117 kilo olduğunu ve 8 kilo alması gerektiğini, Rıza Kayaalp ise 117 kilodan 130 kiloya çıkmak için 13 kilo alması gerektiğini söyledi.

TAHA VE RIZA NE DEDİ?

Türk sporunun lokomotifi güreş
Güreş, Türk sporunun lokomotifi. En fazla madalya kazanılan branşımız. Şu anda iyi bir plan ve program içerisinde çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bize çok destek oluyor. Federasyon başkanımız Hamza Yerlikaya'nın kariyeri belli. Onu örnek alıyoruz. İlk sınavımızı Uluslararası Yaşar Doğu, Vehbi Emre Turnuvalarında vereceğiz. Nisan ayında Avrupa Şampiyonası var. Hedefimiz altın madalyayı kazanmak. Henüz genciz daha çok madalyalar kazanıp Yaşar Doğu gibi tarihe geçmek istiyoruz.

Üçer porsiyon iskender yiyoruz
İkimizin de kaderi aynı. 4 şampiyonaya gittik. Aynı madalyayı kazandık. Ankara ASKİ Sporun güreşçisiyiz. 2012 Avrupa Şampiyonası, 2013 Akdeniz ve 2013 Dünya Üniversitelerarası Oyunlarında altın madalya kazandık. Son dünya şampiyonasında ise bronz madalya elde ettik. Taha ile günün çoğunu birlikte geçiriyoruz. İkimiz de iyi anlaşıyoruz. Arabalarımızın markaları bile aynı.Ancak aynı renkte bulamadığımız için renkleri farklı. En çok İskender yemeyi seviyoruz. Bir oturuşta neredeyse 3 porsiyon yiyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASKİ'nin ağır şampiyonları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN