Yiğiner'in yerine Zafer Şener

Ankara Umumi Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası'nın olaylı başkanlık seçiminde, resmi olmayan sonuçlara göre kazanan taraf Zafer Şener oldu

Giriş Tarihi: 14.1.2014
ASKİ Spor Salonu'nda yapılan Ankara Umumi Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası seçiminde, mevcut başkan Mehmet Yiğiner ile diğer adaylar Zafer Şener ve İzzet Yıldırım yarıştı. Yıldırım'ın Şener lehine adaylıktan çekilmesiyle yarış, Yiğiner ile Şener arasında yaşandı. İddialara göre, Yiğiner'in kaybedeceğini anlayan taraftarları sahaya indi.

SANDIKLAR KIRILDI
Oyların kullanıldığı paravanları dağıtan taraftarlar, olay çıkardı. Oy sandıkları kırılırken, oyların bulunduğu çuvalların bazılarının olmadığı ileri sürüldü. Spor salonunun içi savaş alanına dönerken, Yiğiner taraftarları ile Şener taraftarları birbirlerine girdi. Olaya Çevik Kuvvet ekipleri müdahale etti.

ŞENER, 50 OY FARKLA KAZANDI
Yapılan oy sayımı sonucunda, Şener, eski başkan Yiğiner'den 50 fazla oy alarak başkan seçildi. Resmi olmayan sonuçların açıklanmasıyla Şener taraftarları sevinç gösterileri yaparken, Mehmet Yiğiner'in taraftarları yuhaladı. Güvenlik nedeniyle spor salonu boşaltılırken, eski başkan Yiğiner ve taraftarları da salondan ayrıldı.

'BEN ODADAYIM, OTURUYORUM'
Kavgalı seçim gününün ardından açıklama yapan Mehmet Yiğiner, henüz kesinleşmiş bir sonuç olmadığını ve oyların tamamının sayılmadığını savundu. Yiğiner, halen başkan olduğunun altını çizdiği açıklamasında "Ben odadayım, oturuyorum" dedi. Yiğiner şöyle devam etti: "İlçe Seçim Kurulu ve Yüksek Seçim Kurulu kararını verecek, açıklamayı bekliyoruz, şu an net bir şey yok. Oyların sayımı sırasında 'oy çalınıyor' diye bir söylenti yayıldı ve bunun üzerine taraflar arasında kargaşa yaşandı ve oylar tamamen sayılamadı. Biz esnafımıza çok iyi hizmetler verdik, duraklarımızı alt yapısından birçok ihtiyacına kadar donattık. Biz, bu kadar oyu hak ettiğimizi düşünmüyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yiğiner'in yerine Zafer Şener
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN