Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sporcular tek tek gidiyor

Çankaya Belediyesi Anka Spor Kulübü Hentbol Erkek Takımı'nın Sırp oyuncuları Nikola Zujic, Vladimir Grbic ve Velibor Manjic'in başına gelenleri önceki haftalarda yazmıştım. Takımın en önemli oyuncularının başına gelenler uluslararası bir skandala dönüşmüştü. Havalimanındaki polis kontrolünde gözaltına alınan sporcuların vize işlemleri unutulmuştu. İki sporcunun saatlerce göz altında kalmasına neden olan olayın büyük bir ihmalden kaynaklandığı anlaşıldı. 400 TL'lik cezayı ödeyen sporcular ülkelerine gitti. Ancak ortaya çok daha büyük bir sorun çıktı. Yasalar gereği, vizede yaşanan bu ihmal nedeniyle sporcuların, 3 ay boyunca Türkiye'ye giremeyeceğini belirtmiştik. Nitekim de öyle oldu.
Türkiye'ye dönemeyen sporculardan Nikola Zujic, Tunus'a gitti.
Tunus'ta bir takıma transfer olan Zujic'in Çankaya Belediyesi ile mahkemelik olduğu ve yaklaşık 1 yıllık alacağının tahsili için uluslararası hukukun devreye girdiği ortaya çıktı.
Velibor Manjic'in ise Türkiye'de oynama yasağı ile pürüzlerin giderilmesi üzerine Kayseri'ye transfer olduğunu öğrendik. Tek tek sporcularını kaybeden
Çankaya Belediyesi'nde kalan son Sırp oyuncu Vladimir Grbic'in belediyeden yüklü miktarda alacağı olduğu ve bu nedenle takımdan ayrılmak istemediği konuşuluyor.
Çankaya Belediyesi'nde ise tüm gözler 6 Şubat'a endekslendi. 6 Şubat'ta parti yönetimi yeni dönem adayını açıklayacak. 30 civarında aday adayı var.
Bülent Tanık da bunlardan biri. Parti yönetimi halen karar verebilmiş değil. Son ana kadar zamanı değerlendirip adayı 6 Şubat'ta açıklayacak. Küskün ordusunun oluşmaması için dikkatli hareket etmek isteyen parti yönetiminde özellikle tüm kesimleri kucaklayabilecek yeni bir isim üzerinde durulduğu ve bu ismin de sürpriz bir kadın aday olabileceği konuşuluyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sporcular tek tek gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN