Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin en hızlı inşa edilen bulvarı

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, ODTÜ Yolu'nda sona gelindiğini anlatarak, "Türkiye'nin en hızlı yapılan bulvarı" diye konuştu

Eskişehir Yolu ve Anadolu Bulvarı'nı Konya Yolu'na bağlayacak olan ve bir kısmı ODTÜ arazisinden geçecek yol projesinde sona yaklaşıldı. Çalışmaların aralıksız devam ettiği yolun son durumunu SABAH Ankara Yayın Yönetmeni Osman Altınışık'a anlatan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, "Türkiye'nin en hızlı inşa edilen bulvarını yaptık" dedi. Yolun yüzde 95'ini tamamladıklarını söyleyen Üçpınar, "8 köprülü kavşak, alt ve üst geçit, 4 şerit geliş, 4 şerit de gidiş olmak üzere 4 kilometrelik yolu Türkiye için rekor sayılacak bir sürede tamamladık" dedi.

BAŞBAKAN AÇACAK
Üçpınar, yolda kaldırım, peyzaj ve sanat çalışmalarının devam ettiğini anlatarak, "Bunları da 15 gün içinde tamamlayacağız. Bulvarın açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak" diye konuştu.

'IHLAMUR KOKACAK'
Ağaçlandırma çalışmalarına önem verdiklerini anlatan Vedat Üçpınar, yolun ıhlamur kokacağını söyledi. Üçpınar, "Orta refüje, 6-7 metre boyunda 500, yolların sağ ve sol şeritlerine 2 bin 500 atlas sedir ve mazı, ayrıca yol boyunca 30 bin adet çalı dikilecek" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin en hızlı inşa edilen bulvarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN