Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'nın silueti değişiyor

Başkent'in en önemli sembolleri arasında bulunan Atakule, Anıtkabir ve Ankara Kalesi'ne kentin dört bir yanında yükselen yeni konut projeleri de eklendi

Giriş Tarihi: 18.1.2014
Ankara'nın sembolleri hızla artıyor. Atakule, Anıtkabir, Ankara Kalesi'nin yanı sıra kentin dört bir yanında inşa edilen binalar, Başkent'e yeni semboller kazandırıyor. Ankara artık yüksek yapılarla anılan bir Başkent olma yolunda hızla ilerliyor. "Memur kenti" algısından sıyrılarak her alanda dünya başkentleriyle yarışacak konuma gelen Ankara, inşaat sektörü açısından bakıldığında da hızlı bir ilerleme gösteriyor.

MERCEK ALTINA ALDIK
Özellikle gözde semtlerden Oran, İncek, Beytepe gibi bölgelerde inşa edilen marka projelerin artması Ankara'nın siluetinde ciddi değişikliklere yol açıyor. Kent, artık yeni nesil, çevreye duyarlı, yüksek kuleleriyle anılıyor. SABAH Ankara, bu hafta Başkent'in gözde bölgelerinin yüksek yapılarını mercek altına aldı. İşte Oran, Beytepe ve İncek'te inşası devam eden, şimdiden Ankara'nın siluetini değiştiren projelerden bazıları şöyle...

UPTOWN İNCEK
Başkent Ankara'nın önemli eğitim kurumlarına yakın özel lokasyonundan dolayı özellikle velilerden talep gören Uptown İncek konutları, şık mimarisi ve sunduğu farklı hizmetleriyle ayrıcalıklı bir yaşamın kapılarını açıyor. Yüksek kalitede yaşam sunma hedefinin yanı sıra, 36 katlı dikey ve yatay mimarisiyle de dikkati çeken LEMA Grup'un inşa ettiği Uptown İncek konutları, Mogan Gölü ve orman manzarasıyla ev sahiplerine şehir yaşamında doğadan kopmayacakları bir hayat vaat ediyor. 3 katlı satış ofisiyle farklı bir özelliğe imza atan Uptown İncek'te yaşayanlar ayrıcalıklı bir yaşam sürecek.

ONE TOWER

Konut projelerinin zirve yaptığı 2013 yılının ilk aylarında inşa edilmeye başlanan One Tower Kule Konut ve AVM projesi, Ankara'nın sembolü olmaya aday yapılardan.185 metre yüksekliğiyle tamamlandığında Başkent'in en yüksek kulesi olacak. İTO Yatırım tarafından hayata geçirilen, 48 katlı konut kulesinde 12 ayrı tip ve büyüklükte 306 dairenin bulunduğu One Tower, AVM'siyle de kentteki diğer alışveriş merkezleri arasından sıyrılıyor. One Tower Satış Ofisi ise geniş ve modern yapısının avantajıyla 'sanat galerisi'ne dönüştürüldü.

PALADYUM BEYTEPE

"Başkent'in ilk çevreci kulesi" olarak da bilinen Paladyum Beytepe hem yenilikçi mimarisi hem de farklı yapısıyla dikkat çekiyor. Kısa bir süre içinde yüzde 80'e yakın satış rakamına ulaşan Uzaltaş AŞ projesi Paladyum Beytepe, 110 metre yükseklikte eşsiz Ankara manzarasını konut sahiplerine sunmayı hedefliyor. Projenin en dikkat çekici özelliği ise konut sahiplerinin evlerine daha inşaat aşamasındayken müdahale edebilmesi. 3 metrelik tavan yüksekliğiyle de göze çarpan Paladyum Beytepe, "metrekare" değil, "metreküp" değeri ile satışa sunularak farklı bir çalışmaya imza attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'nın silueti değişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN