Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hacettepe'ye yeni bir birim

Giriş Tarihi: 19.1.2014

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk, Hacettepe'de Ar-Ge biriminin açılışını yaptı. Öztürk, "Medyada bir ilki başardık" dedi

Anadolu Ajansı'nın (AA) Hacettepe Teknokenti'ndeki Ar-Ge biriminin açılışını yapan AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, medya sektöründe bir ilke imza attıklarını söyledi. Öztürk, Ar-Ge biriminin medya ve kitle iletişim alanlarında sektöre önemli katkılar yapacağına inandığını ifade etti.

TEKNOLOJİDE RAKİPSİZ

Ar-Ge merkezini gezerek, merkez çalışanlarından bilgi alan Öztürk, AA'nın 100. yıl hedeflerine ulaşmada iki tane ciddi sıkıntılarının bulunduğunu anlattı. Bunlardan ilkinin teknoloji konusunda olduğunu anlatan Öztürk, Türkiye'de tasavvur ettikleri AA projesiyle uyuşan bir teknolojinin bulunmaması nedeniyle AA'nın kendi teknolojisini üretmesine karar verdiklerini ifade etti.

Gelişmiş haber akış sistemi
Kemal Öztürk, bu büyüklükte bir projenin teknolojik olarak Türkiye'de karşılığının bulunmadığını vurgulayarak, "HAS, benim kanaatimce, ki ben herhalde dünyadaki en önemli ajansların tamamını dolaştım, en gelişmiş haber dağıtım sistemlerinden birisi oldu. İnşallah her şeyini tamamladığımız zaman da dünyada sayılı ürünlerden biri olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hacettepe'ye yeni bir birim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN