Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali'den 'Ankara için koşturun' çağrısı

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, il yöneticileriyle bir araya gelerek, 2013'ü değerlendirdi. Vali Yüksel, yöneticilere "Ankara için koşturun" çağrısı yaptı

Giriş Tarihi: 19.1.2014
Kamu kurum ve kuruluşlarının bölge ve il müdürleriyle bir araya gelerek 2014 yılı kamu hizmetleri genel değerlendirme toplantısı gerçekleştiren Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, önemli uyarılarda bulundu. Vali Yüksel, Ankara bürokrasisine vatandaşların kolay ulaşabilmesi için her türlü iletişim kanalının açık tutulmasını istedi. "Sorumluluğunuz alanında kamu hizmeti yürütümü esnasında her kademede koordinasyona önem verin" diyen Vali Yüksel, bölge ve il müdürlerinin vatandaşlar tarafından kendilerine erişilebilir durumda olmaları gerektiğini ve bu nedenle gereken tedbirleri almalarını istedi. Yüksel, Ankara'da yöneticilerin hizmet ilkelerini daima göz önünde bulundurması gerektiğini söyledi.

HUKUK VURGUSU

Vali Yüksel, "İş ve işlemleriniz hukuka uygun olsun, vatandaşla ilişkilerde insan haklarını daima ön planda tutun, size erişimi sağlayın ve sorunlara çabuk ulaşın ve çözümden yana olun. İnsanı, parayı ve zamanı yönetmede hassas olun. Olaylar sizi değil, siz olayları yönlendirin. Değişime mutlaka duyarlı olun, değişimi yönetin, önceliklerinizi belirleyin ve takım çalışmaları yapın. Sivil Toplum Kuruluşlarıyla 2014 yılında işbirliğinizi geliştirin" dedi.

SEÇİME DİKKAT
Vali Yüksel, kamu kaynaklarının etkin kullanımı, tasarruf tedbirleri ve enerji verimliliği konusunda bilinçlendirme amaçlı eğitim çalışmalarına önem verilmesini isteyerek, mahalli idareler seçimlerinde alınması gereken tertip ve tedbirleri de anlattı. Yüksel, seçim döneminde tarafsızlıklıkla ilgili şüphe doğurabilecek tutumlardan kaçınılmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali'den 'Ankara için koşturun' çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN