Tarihe görsel not

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından yayınlanan "Yılın Basın Fotoğrafları'2012" kataloğunda tarihe not düşen kareler kitaplaştı

Giriş Tarihi: 20.1.2014
Medyanın en önemli organizasyonları arasında yer alan "Vakıfbank- Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD)Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması"nın bu yılki kataloğunda, ilk kez yayımlanan kareler de yer aldı. Yarışmaya katılan fotoğraflar arasından seçilen 182 karenin toplandığı yayın, üniversiteler, medya, sanat, spor ve siyaset dünyasında birçok isme gönderildi. Yayın ayrıca TFMD'den de edinilebiliyor. Katalogla birlikte derneğin yine yarışmaya katılan fotoğraflardan seçtiği özel takvim de yayımlandı. Katalogda, muhabirimiz Uğur Yıldırım'ın fotoğrafları da yayınlandı.

Fotoğraflar farkındalık yaratıyor
Fotoğrafları, sergiler ve basılı yayınlarla daha geniş kitlelere ulaştırdıklarını belirten TFMD Başkanı Rıza Özel, "1985 yılından bu yana düzenlenen yarışmaya katılan eserler, 1989 yılından bu yana kitaplaştırılıyor. Türkiye'nin en uzun soluklu bu organizasyonunun özel kataloğu birçok fotoğrafseverin ve koleksiyoncunun kitaplığında ön sıralarda yer alıyor. Basın fotoğrafçılığında farkındalık yaratmak ve foto muhabirliği mesleğini tanıtmak için de önemli bir eser" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihe görsel not
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN