Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardeş notalarla Başkent'e gelecekler

Kazakistan'ın ünlü Karagandı Senfoni Orkestrası 23-24 Ocak'ta Başkentliler'e konser verecek

Giriş Tarihi: 21.1.2014
Türk dünyasının çağdaş klasik müzik eserlerini dünyanın farklı noktalarında dinleyicilerle buluşturan Karagandı Senfoni Orkestrası, Kırgızistan, Kazakistan ve Rusya'da gerçekleştirdiği konserlerin ardından Türkiye'ye konuk olacak. Ünlü orkestra, 23-24 Ocak günlerinde Gençlik Parkı Kültür Merkezi'nde Başkentliler'e konser verecek.

TÜRK ESERLERİNİ ÇALACAK

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı'ndan (TÜRKSOY) yapılan yazılı açıklamaya göre, Besteciler Birliği ve TÜRKSOY işbirliğinde düzenlenecek organizasyonla orkestra, Trabzon, Ordu ve Samsun'un ardından Başkent'e gelecek. Orkestranın 70 kişilik ekibi, Türk bestecilerinin eserlerini de icra edecek.

ERDENER DE KATILACAK
Konserlerde Kazakistanlı şef Peter Gribanov yönetiminde çalacak orkestraya, Azerbaycanlı opera sanatçısı Nigar Cabiyeva ile Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB) sanatçısı Selva Erdener eşlik edecek. Konserde dinleyiciler Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Başkurdistan ve Tataristan'ın tanınmış bestecilerinin eserlerini dinleme fırsatı bulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeş notalarla Başkent'e gelecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN