Geleceğin 'usta'ları burada yetişiyor

Giriş Tarihi: 23.1.2014

1982 yılında açılan Ayrancı Ticaret Meslek Lisesi, 32 yıldır Türkiye'nin geleceğine, mesleklerinde uzman bireyler yetiştirmeye devam ediyor

Eğitim öğretime 32 yıldır devam eden Ayrancı Ticaret Meslek Lisesi'nde idareci ve öğretmenler, öğrencilerin aldığı teorik eğitimin pratiğe dönüştürülebilmesi için çaba gösteriyor. Son sınıf öğrencilerini çeşitli işletmelere yerleştiren okul, onların ülke ekonomisine daha faydalı hale gelmesini ve iş hayatına daha hızlı adapte olmasını hedefliyor. Öğrenciler, yerleştirildikleri işyerlerinde haftalık ve aylık periyotlarla düzenli olarak denetleniyor.

BİN 458 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR

Donanım ve sosyal imkanlar yönünden zengin olan okulda, 9 idari oda, 6 bilgisayar laboratuarı ve 145 bilgisayar, 1 çok amaçlı salon, 1 geniş mekanlı kantin, 3 bin 500 kitabın yer aldığı kütüphane ile her birinde projeksiyon ve dizüstü bilgisayar bulunan 21 derslik var. 97 öğretmenin görev yaptığı okulda toplam bin 158 öğrenci eğitim görüyor. Okuldan ayrıca hafta sonları Mesleki Açık Lise eğitimi alan 300 öğrenci de faydalanıyor.

HEDEFLER GERÇEKLEŞİYOR
Öğrencileri seçtikleri alanda ve dalda uzman hale getirmeyi hedefleyen okul, yükseköğrenim yapmak isteyen öğrencileri, sınavlara en iyi şekilde hazırlıyor. 2012-2013 eğitim-öğretim yılında, 160 öğrenci YGS'ye, 50 öğrenci LYS'ye girdi. 13 öğrenci lisans, 80 öğrenci de ön lisans programlarına yerleşti.

'YÜKSEK KALİTE' ANLAYIŞI HAKİM
Okul yönetimi, öğrencilerin 'yüksek kalite' anlayışıyla yetiştirilmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor. Yürüttükleri faaliyetleri, toplam kalite yönetimi anlayışıyla gerçekleştiren Okul Müdürü Dursun Ali Mutlu, Toplam Kalite faaliyetlerine Aysel Kılınç'ın yanı sıra öğretmenlerin, idari yönetimin, okul çalışanlarının ve öğrencilerin katkısının büyük olduğunu söyledi. Mutlu, 2013 eğitim-öğretim yılında "Yılın Kaliteli Okulu" seçilerek Çankaya'da ikincilik kazandıklarını açıkladı.

UFUK EMİR BİRİNCİ OLDU
İLESAM ve Yenimahalle Belediyesi tarafından düzenlenen "Esere Saygılı, Korsana Karşıyız III" slogan ve logo yarışmasında "Fikre Hürmet, Korsanı Def Et!" sloganı ile okul adına Ufuk Emir birincilik kazandı. Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninde Emir'e birincilik ödülü olarak dizüstü bilgisayar ve kitap seti verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin 'usta'ları burada yetişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN