Mermercilere Mamak'ta can suyu

Giriş Tarihi: 23.1.2014
Mamak Belediyesi'nin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Ortaköy'de yapımını sürdürdüğü Mermerciler Sanayi Sitesi'nde iş yerleri hızla tamamlanıyor. Mamak'ı ekonomik yönden cazibe merkezine dönüştürecek sanayi sitesi, Mamak'ta dağınık durumda bulunan mermerci esnafını da bir araya getirecek.

14 TANESİ TAMAMLANDI

Sitede yapımı devam eden 96 işyerinden on dört tanesi tamamlanırken, kalan seksen iki işyerinin de yapımı devam ediyor. Yapımı yüzde altmış seviyesini bulan sanayi sitesinin Mamak'a çok büyük kazanımlar getireceğini belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Sanayi, şehirlerin gelişmesinde olmazsa olmazdır. Sanayicilerimizi bu bölgeye getirerek, Mamak'ta işsizliği en düşük seviyeye indirmek istiyoruz" dedi.

BÜTÜN DETAYLAR DÜŞÜNÜLDÜ

210 dönümlük alanda Ankara'da ilk defa uygulamaya koyulan sanayi sitesi, idari tesisler, ticaret alanı, spor alanları, cami ve konut alanlarından oluşuyor. 150 metrekare açık ve 150 metrekare kapalı kullanım alanı olmak üzere toplam 300 metrekarelik dükkanlarda, mutfaktan banyoya kadar sitede bütün detaylar mevcut.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mermercilere Mamak'ta can suyu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN