Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuş pisliğine aman verilmiyor

Büyükşehir Belediyesi, Başkent'in simgeleri olan Atatürk ve Güven anıtlarını temizleyerek kuş pisliklerinden arındırıyor

Giriş Tarihi: 24.1.2014
Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanı Ömer Öksüz, Başkent'in simgeleri haline gelen tarihi anıtlara konuşlanan kuşların oluşturduğu pisliklerin kirliliğe neden olduğunu, o nedenle düzenli olarak temizlik çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi. Öksüz, sadece anıtların temizliği için 12 kişilik ekip, sıcak ve soğuk su araçları ve bir su tankerinin görev yaptığını söyledi.

BASINÇLI SU KULLANILIYOR

Kent içindeki tarihi anıtların düzenli olarak temizliğini yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Başkent'in tarihi simgelerinden olan ve Güvenpark'a adını veren Güven Anıtı'nı da özenle yıkıyor. Yaya yoğunluğunun en fazla olduğu merkezlerde bulunan tarihi anıtlar, basınçlı su ile yıkanıyor ve çevreleri düzenli olarak temizleniyor.

Atatürk Anıtı da temizleniyor
Ulus'ta bulunan ve Ankaralılar'ın yanı sıra turistlerin de anı fotoğraflarında yer alan Atatürk Anıtı'nı ve çevresini de düzenli olarak temizleyen, kuş pisliklerini ortadan kaldıran ekipler, gece gündüz bölgede temizlik yapıyor. Belediye ekipleri, Ankara'daki anıtlara ayrı bir önem verildiğini belirterek, bu temizlik çalışmasının periyodik olarak gerçekleştirildiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuş pisliğine aman verilmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN